Wóz paszowy jednowirnikowy Metal-Fach T659 BEL-MIX obniżony

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Metal-Fach
 • Dostępność: Jest Jest

Pojemność 6,0 - 10,0 m3

Metal-Fach

Wóz paszowy Metal-Fach T659 BEL-MIX obniżony przeznaczony jest do wąskich i niskich korytarzy paszowych. Kompaktowy rozmiar i niewielkie zapotrzebowanie mocy sprawia, że maszyna idealnie funkcjonuje w większości gospodarstw. W tym modelu wysunięto oś do tyłu, zachowując jednocześnie kosz oraz konstrukcję dna modelu standardowego. Dodatkowym atutem takiego usytuowania osi jest zwiększony nacisk na zaczep ciągnika a tym samym zwiększenie jego uciągu. Pomimo niższego prześwitu niż standardowe modele, konstrukcja ta pozwala na zastosowanie różnych rozwiązań wyładunku.

 

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 BEL-MIX obniżony Metal-Fach Podest inspekcyjny

Podest inspekcyjny - Umożliwia kontrolowanie procesu mieszania paszy w prosty, łatwy i bezpieczny sposób.

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 OPTIMAL Metal-Fach Solidne ściany

Solidne ściany wozów Metal-Fach - Solidne ściany wanny wykonane są ze stali jakościowej S355 o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie. Gwarantuje najwyższą jakość oraz wieloletnie użytkowanie maszyny.

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 OPTIMAL Metal-Fach Dno wanny

Dno wanny - Dno wykonane jest ze stali jakościowej S355 o grubości 20 mm. Kształt wanny oraz dopasowany do niego ślimak mieszający zapewniają sporządzenie idealnego TMR-u przy minimalnym zapotrzebowaniu mocy.

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 OPTIMAL Metal-Fach

Świder mieszająco-tnący

Innowacyjność w mieszaniu pionowym

Do dna wanny jest montowany świder mieszająco-tnący wykonany ze stali S355. Standardowo wyposażony jest w 10 noży PREMIUM napawane węglikiem. Istnieje możliwość doposażenia świdra w dodatkowe 2 lub 3 noże.


Świder jest zakończony zgarniaczem o grubości 10 mm. Do zgarniacza jest w opcji montowany magnes służący wychwytywaniu zanieczyszczeń metalowych znajdujących się w mieszanej dawce TMR. System ten pozwala znacznie zredukować urazy i schorzenia przedżołądkowe.

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 OPTIMAL Metal-Fach Przeciwnóż mechaniczny

Przeciwnóż - W wersji standardowej zamontowano dwa przeciwnoże mechaniczne. Opcją dodatkową jest możliwość doposażenia maszyny przeciwnożem sterowanym hydraulicznie. Idealne rozmieszczenie regulowanych przeciwnoży wspomaga proces cięcia i mieszania paszy. W zależności od potrzeb, można je wsuwać lub wysuwać.

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 OPTIMAL Metal-Fach Pierścień ograniczający

Pierścień ograniczający - Jest to element wanny, który zapobiega wydostawaniu się paszy podczas mieszania oraz wzmacnia konstrukcję wanny.

 
 
 

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 OPTIMAL Metal-Fach System wagowy

System wagowy Metal-Fach - Uniwersalny, programowalny system wagowy umożliwia tworzenie strategii żywieniowych, dystrybucję paszy według określonej strategii oraz gromadzenie danych na temat żywienia. zbędne do prawidłowego ważenia oddzielnych komponentów paszy.

Wóz paszowy jednowirnikowy T659 OPTIMAL tył Metal-Fach

Okna wyładunkowe

Zadawanie paszy po obu stronach jednocześnie

W każdym wozie paszowym T659 BEL-MIX obniżony w wersji standardowej są zamontowane okna wyładunkowe zabudowane z rynnami wysypowymi po obu stronach.


Okna wysypowe w prosty sposób zapewniają dystrybucję paszy bezpośrednio na stół paszowy. Fartuch ochronny zapobiega wyrzucaniu paszy poza koryto.
W zależności od preferencji użytkownika wysypy mogą być umieszczone z każdej strony zbiornika: z przodu, z tyłu, z lewej lub prawej strony.
Takie rozwiązanie daje możliwość zadawania paszy w każdej oborze, nawet w budynkach bez osobnego wjazdu.

Dane techniczne

Pojemność: 6 m3 7 m3 8 m3 9 m3 10 m3
Szerokość: 2,2 m 2,2 m 2,2 - 2,3 m 2,3 - 2,4 m 2,3 - 2,4 m 
Długość całkowita: 5250-6250 mm 5250-6250 mm 5250-6250 mm 5250-6250 mm 5250-6250 mm

Wysokość wozu
Koła Delcora-wzmacniane 30/11,5 14,5:

1.97-2.08 m 1.99-2.16 m 2.05-2.34 m 2.1-2.4 m 2.24-2.56 m
Grubość podłogi wykonanej ze stali jakościowej S355: 20 mm 20 mm 20 mm 20 mm  20 mm 
Grubość ściany wykonanej ze stali jakościowej S355: 8 mm 8 mm 8 mm 8 mm 8 mm 
Gwarancja: 24 miesiące  

 

Wyposażenie standardowe

 • System wagowy
 • Dwa okna wyładunkowe zabudowane z rynnami wysypowymi
 • Wał WOM
 • Noże tnące na świdrze mieszającym PREMIUM 10szt. (dodatkowo
  napawane węglikiem)
 • Podest inspekcyjny antypoślizgowy ze schodkami
 • Przekładnia planetarna
 • Ogumienie Delcora-wzmacniane 30/11,5 14,5
 • Wskaźnik otwarcia kieszeni
 • Pierścień zabezpieczający wypadaniem TMR-u
 • Rozdzielacz hydrauliczny
 • Dwa przeciwnoże mechaniczne
 • Stopka mechaniczna składana

Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

 

 

O producencie

 

Metal-Fach - Prasy zwijające, owijarki bel, ładowacze czołowe, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze, agregaty uprawowe – to sztandarowe produkty czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych Metal-Fach. Przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Sokółce, na przestrzeni lat zyskało zaufanie wśród rolników w Polsce i na całym świecie.

Ułożenie ślimaków: Pionowe
liczba wirników: 1