Kosiarka dyskowa SaMASZ KDTC

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Samasz
  • Dostępność: Jest Jest

Szerokość robocza: 2,60 - 3,40 m

Kosiarka dyskowa SaMASz

Kosiarki SaMASZ KDTC z Centralnym Zawieszeniem

Kosiarki SaMASZ KDTC charakteryzują się centralnym zawieszeniem. Ich sprawdzona konstrukcja stanowi ekonomiczną alternatywę dla kosiarek z serii KT. Możliwość wyposażenia ich w spulchniacze lub walce pokosu dodaje dodatkowej wszechstronności w zastosowaniu.

 

Listwa PerfectCUT: Solidna konstrukcja i precyzyjne elementy

Solidna, spawana konstrukcja o grubości ścianki wynoszącej 6 mm zapewnia niezawodność i szczelność. Wyprofilowane, hartowane dyski charakteryzują się łatwym montażem. Trzpienie noży zostały również poddane hartowaniu, zapewniając wytrzymałość. Noże tnące o długości 11 mm gwarantują precyzję cięcia. Koła zębate o grubości 25 mm wyposażone są w zabezpieczenie safeGEAR, podnoszące bezpieczeństwo i wydajność pracy.

 

 

Kosiarka SaMASZ PerfectCUT

Centralne zawieszenie: Równomierne odciążenie i precyzyjne kopiowanie terenu

Centralny układ zawieszenia sprawia, że listwa swobodnie dostosowuje się do ukształtowania terenu. Nacisk zespołu tnącego na podłoże rozkłada się równo na całej szerokości zespołu tnącego. Dodatkową zaletą jest możliwość poprzecznego kopiowania w zakresie +/- 18 stopni

Kosiarka dyskowa SaMASZ KDTC

Odciążenie sprężynowe: Precyzyjne dopasowanie do terenu

Odciążenie zespołu tnącego jest realizowane za pomocą sprężyn. Regulacja nacisku odbywa się w pozycji transportowej bez użycia narzędzi. Rozwiązanie to charakteryzuje się szybką reakcją na zmiany ukształtowania terenu, gwarantując zachowanie stałej wysokości koszenia.

Bezpiecznik hydrauliczny: Ochrona kosiarki i zespołu tnącego

Mechanizmem zabezpieczającym zespół tnący przed uszkodzeniem jest bezpiecznik hydrauliczny. W przypadku kontaktu kosiarki z przeszkodą, listwa wraz z zawieszeniem odchyla się do tyło o 24 stopnie jednocześnie unosząc się o około 35 cm. Po pokonaniu przeszkody zespół tnący automatycznie powraca do pozycji roboczej.

Czystość paszy i ochrona darni dla precyzyjnego koszenia

Oferujemy bezstopniową regulację wysokości koszenia od 4,5 cm do 7 cm, a także możliwość wykorzystania płozów wysokiego koszenia, zwiększających wysokość koszenia od 6 cm do 9 cm lub podwójnych płozów wysokiego koszenia z zakresem od 8 cm do 12 cm. Nasze rozwiązania obejmują również duży zakres kopiowania terenu, sięgający nawet +/- 24°, oraz efektywne wyeliminowanie przetrząsania dzięki innowacyjnym spulchniaczom i walcom, co skraca proces zbioru zielonki.

Łatwa obsługa i wielofunkcyjność

Nasze rozwiązania koncentrują się na prostocie użytkowania, zapewniając automatyczną blokadę podnoszenia na uwrociach, hydrauliczne składanie na uwrociach i do transportu, a także mechaniczną blokadę transportową. Dodatkowo, regulowane sworznie dolnego zaczepu ułatwiają agregację z różnymi typami ciągników, zapewniając wszechstronność w działaniu.

Kosiarka dyskowa SaMASZ KDTC

Zapadka blokady trybu pracy

Jednym z elementów kosiarki jest opatentowany system blokujący. Służy on do ustawienia maszyny w pozycji roboczej, transportowej oraz parkingowej, bez konieczności opuszczania kabiny ciągnika.

Uchwyty KENNFIXX

W standardzie znajdują się uchwyty typu KENNFIXX. Ułatwiają one podłączenie hydrauliki kosiarki do sekcji ciągnika. Po odłączeniu maszyny przewody hydrauliczne umieszczane są w specjalnych gniazdach, chroniących złącza przed zabrudzeniem. Dwukolorowe oznaczanie ułatwia operatorowi rozróżnienie przewodów.

Blokada transportowa


Kolejnym opatentowanym rozwiązaniem w modelu KDTC jest blokada podczas transportu. Zapobiega ona niekontrolowanym ruchom zespołu tnącego, zwiększając stabilność kosiarki oraz bezpieczeństwo.

 

Przekładnia zintegrowana


Kosiarki wyposażone w spulchniacz (KDTC S) pokosu posiadają 2-biegową przekładnię zintegrowaną. Zmiana prędkości wału spulchniacza z 700 na 1000 obr./min. odbywa się za pomocą dźwigni umiejscowionej na przekładni. Dzięki temu operator ma możliwość dopasowania intensywności spulchniania materiału zależnie od jego ilości i rodzaju.

Dane techniczne

  KDTC 261 KDTC 301 KDTC 341
Szerokość robocza [m] 2,60 3,00 3,40
Szerokość transportowa [m] 2,00 2,00 2,00
Wysokość transportowa [m] 3,40 3,80 4,20
Szerokość pokosu [m] ~ 1,80 ~ 2,10 - 2,20 ~ 2,50 - 2,70
Wymagana ilość przyłączy hydraulicznych    1 x jednostronnego działania 1 x jednostronnego działania 1x jednostronnego działania
Wydajność robocza [ha/h] ~ 2,80 ~ 3,50 ~ 4,00
Liczba dysków [szt.] 6 7 8
Liczba noży [szt.] 12 14 16
Obroty WOM [obr./min] 540 (1000-opcja) 540 (1000-opcja) 540 (1000-opcja)
Kategoria zaczepu TUZ   II II II
Moc ciągnika [KM] od 80 od 95 od 105
Masa [kg] 982 1 048 1 112
Wał napędowy WPT (wbudowany)   ciągnik - kosiarka: ze sprzęgłem jednokierunkowym + ciernym; wbudowany: bez sprzęgła ciągnik - kosiarka: ze sprzęgłem jednokierunkowym + ciernym, wbudowany: bez sprzęgła ciągnik - kosiarka: ze sprzęgłem jednokierunkowym + ciernym, wbudowany: bez sprzęgła
Zgarniacz gumowy pojedynczy [szt.] 1 2 2

 

Wyposażenie standardowe

Listwa PerfectCUT • Szybka wymiana noży • System safeGEAR • Hartowane ślizgi • Nakładki ścieralne ślizgów • Bezpiecznik hydrauliczny • Sprężyny odciążające • Regulacja szerokości pokosu • Opatentowana zapadka (uwrocia, transport, parking) • Zgarniacz gumowy pojedynczy wewnętrzny (tylko KDTC 301 i 341) • Łańcuch ograniczający • Wał napędowy (WPT) • Regulowana stopa podporowa • Klucz do szybkiej wymiany noży • Zestaw dodatkowych noży

 

 

Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

 

 

O producencie

 

SaMASZ - renomowany polski producent z siedzibą w Zabłudowie wysokiej jakości maszyn rolniczych, działający na rynku od ponad 40 lat. Firma należy do czołówki europejskich producentów maszyn rolniczych do zbioru zielonki. Około 66% produkcji przedsiębiorstwa trafia na eksport. Ponad 300 typów maszyn: kosiarki (bijakowe, dyskowe), przetrząsacze, zgrabiarki, ramiona wysięgnikowe, pługi odśnieżne, posypywarki i zamiatarki. Dzięki innowacyjnemu podejściu do technologii i wysokiej jakości swoich produktów, SaMASZ zdobył zaufanie klientów na całym świecie, stając się liderem w branży maszyn rolniczych. rolnictwa.

Szerokość kosiarki: 2,60 m, 3,00 m, 3,40 m
Typ kosiarki: Dyskowe
Zawieszenie kosiarki: Tył
Rodzaj kosiarki: Zawieszane