Listwa tnąca SaMASZ PerfectCut

 

Listwa tnąca SaMASZ PerfectCut

 

Listwa tnąca PerfectCUT to produkt, który cieszy się międzynarodowym uznaniem w branży rolniczej. Spawana konstrukcja stanowi fundament tej listwy, która niejednokrotnie była określana jako najbardziej wytrzymała listwa tnąca na rynku. To jej niezawodność oraz zdolność do wielogodzinnej i efektywnej pracy sprawiły, że kosiarki wyposażone w listwę PerfectCUT stały się preferowanym wyborem dziesiątek tysięcy profesjonalistów na wszystkich kontynentach świata.

 

Listwa tnąca SaMASZ PerfectCut Solidna konstrukcja

Solidna konstrukcja

Spawana konstrukcja, szerokie płozy ślizgowe, standardowe nakładki ścieralne oraz odlewana wstawka międzypłozowa – są to 4 główne elementy składowe przyczyniające się do wysokiej wytrzymałości oraz sztywności listwy tnącej PerfectCUT. Gwarancją szczelności są każdorazowo przeprowadzane testy zanurzeniowe. Dodatkowo każdy etap montażu listwy jest nadzorowany przez zaawansowany system kontroli jakości, który gwarantuje powtarzalność produkcji.

Listwa tnąca SaMASZ PerfectCut 300% ochrony

300% ochrony

Zespół tnący PerfectCUT został zaprojektowany z myślą o maksymalnie długiej i bezawaryjnej pracy. Spód listwy jest podwójnie zabezpieczony płozami ślizgowymi oraz nakładkami ścieralnymi wykonanymi ze specjalnego rodzaju stali.

 

 

Listwa tnąca SaMASZ PerfectCut Doskonała jakość cięcia

 

Doskonała jakość cięcia

Dopracowana geometria toru pracy noża w połączeniu z wyprofilowaną wstawką miedzypłozową, pozwala na uzyskiwanie optymalnej jakości cięcia i tym samym czystego pokosu. Dzięki temu, wszystkie kolejne maszyny z łańcucha zbioru zielonki mogą pracować efektywniej. Wpływa to na jakość paszy, która w efekcie końcowym przekłada się na wydajność stada oraz rentowność.

Listwa tnąca SaMASZ PerfectCut Szybka wymiana noży

Szybka wymiana noży

Listwy PerfectCUT posiadają szybką wymianę noży, dzięki zastosowaniu centralnego trzymaka. Jego precyzyjne wyprofilowanie wzmacnia efekt samooczyszczania listwy tnącej. Odpowiednio dobrana konstrukcja trzpienia w znacznym stopniu redukuje ryzyko wypadania noży tnących. Zastosowana powłoka Geomet wydłuża jego żywotność i zwiększa odporność na ścieranie.

Listwa tnąca SaMASZ PerfectCut SafeGear

System SafeGEAR

niezawodny system zabezpieczający listwę tnącą przed uszkodzeniem.

 

1. Przemyślane rozwiązanie

Proste rozwiązanie w postaci ścinanego wpustu, zabezpiecza koła zębate w momencie uderzenia dysku tnącego w przeszkodę.

 

2. Oszczędność i efektywność

W przypadku uderzenia, wpust znajdujący się w module napędowym ulega ścięciu, a po jego wymianie, moduł nadaje się do ponownego użytku. Przekłada się to nie tylko na oszczędność czasu, pracy i pieniędzy, ale również wpływa na zwiększoną efektywność eksploatacji maszyny.

 

Podsumowanie

  • Moduł dysku z systemem antykamieniowym SafeGEAR
  • Szybka wymiana noży
  • Wymienne trzpienie noży ze specjalnym wyprofilowaniem
  • Zakres obrotu noży 360 stopni
  • Hartowane dyski
  • Wymienna wstawka międzypłozowa
  • Podwójna ochrona spodu listwy hartowanymi nakładkami trudnościeralnymi oraz płozami ślizgowymi w standardzie