Ciągnik Zetor PROXIMA GP

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Zetor
  • Dostępność: Jest Jest

moc silnika 75,6 - 106,6 KM

Ciągnik Zetor

Zetor Proxima: Uniwersalność, Niezawodność, Solidność

Ciągniki Zetor Proxima to symbole uniwersalności, niezawodności i solidności. Są to jedne z najbardziej popularnych modeli Zetor. Model Proxima GP wyróżnia się mocą na poziomie aż 110 KM oraz nowoczesną przekładnią wyposażoną w dwustopniowy wzmacniacz momentu obrotowego.

Zetor Proxima łączy w sobie doskonałą wydajność, niezawodność działania oraz innowacyjne rozwiązania, co sprawia, że stanowi nieodłączny element wyposażenia wielu gospodarstw rolnych na całym świecie.

Ciągnik Zetor Proxima Silnik

SILNIK ZETOR PROXIMA: Efektywność, Moc i Niezawodność

Silniki ZETOR PROXIMA w zakresie mocy od 95,7 do 106,6 KM to wyjątkowe jednostki, cechujące się ekonomicznym spalaniem i wysoką mocą. Odpowiadając najbardziej restrykcyjnym normom emisji spalin - Stage IV/Tier 4f, te silniki są precyzyjnie dopasowane do konkretnych modeli, co przekłada się na minimalne zużycie paliwa i dostosowanie do różnorodnych potrzeb użytkowych.

Dzięki zoptymalizowanemu spalaniu, te silniki charakteryzują się redukcją obciążeń termicznych, niższym zużyciem paliwa oraz zwiększoną mocą ciągnącą. Zapewniają one także bardzo dobre przyspieszenie i bezproblemowy rozruch nawet w warunkach niskich temperatur.

Warto podkreślić, że spełnienie normy emisji Stage IIIB nie wymaga korzystania z AdBlue. Dodatkowo, wysoka jakość tych silników gwarantuje ich długą żywotność, a doskonały wzrost momentu obrotowego umożliwia pracę przy niskich prędkościach z dużym obciążeniem, eliminując konieczność częstych zmian biegów. Silniki ZETOR PROXIMA nie korzystają z funkcji PowerBoost, co oznacza, że ich pełna moc jest dostępna we wszystkich warunkach i w każdym momencie.

SKRZYNIA BIEGÓW ECO 40: Wydajność i Trwałość

Skrzynia biegów ECO 40 w ciągnikach ZETOR PROXIMA to rozwiązanie zapewniające wysoką wydajność i długotrwałą pracę. Bogatszy wybór przełożeń w tej skrzyni umożliwia utrzymanie optymalnej prędkości obrotowej silnika, zarówno podczas prac polowych, jak i transportu. To kluczowy aspekt pozwalający na obniżenie zużycia paliwa, co ma istotne znaczenie dla efektywności działania maszyny.

Firma Zetor szczyci się produkcją własnych skrzyń biegów z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na długą żywotność tych komponentów. Różnorodność wariantów skrzyń biegów pozwala klientom na wybór optymalnego rozwiązania idealnie dopasowanego do ich potrzeb.

Wariant PROXIMA GP jest wyposażony w cztero-biegową skrzynię z dwustopniowym wzmacniaczem i rewersem mechanicznym, oferującą 16 biegów do przodu oraz 16 biegów wstecznych.

Ciągnik Zetor Proxima Przekładnia

Łatwiejsza obsługa ciągnika

Ciągnik Zetor Proxima Power Clutch

PowerClutch
Przycisk sprzęgła na dźwigni zmiany biegów

Ciągnik Zetor Proxima PowerShift

PowerShift
Trzystopniowy wzmacniacz momentu obrotowego

Ciągnik Zetor Proxima Power Shuttle

PowerShuttle
Rewers Hudrauliczny

Ciągnik Zetor Proxima Hydraulika

HYDRAULIKA: Niezawodność w Działaniu

Traktory PROXIMA wyposażone są w system hydrauliczny, który może być sterowany zarówno elektronicznie, jak i mechanicznie. Dodatkowo posiadają szybkozłącza hydrauliczne (do maksymalnie 4 par + 1). Elektrohydrauliczne sterowanie (EHR) obejmuje funkcję HitchTronic, usprawniającą obsługę narzędzi podczas pracy.

Oto niektóre cechy hydrauliki w ciągnikach ZETOR PROXIMA:

  • Maksymalna Siła Udźwigu: 45 kN
  • Dodatkowy Rozdzielacz Hydrauliki: od 2 do 4 par wyjść zewnętrznych
  • Funkcje sekcji: kick-out, siłowa i pływająca, zawór zwrotny i blokada transportowa. Sekcje bez kick-out wyposażone są w mechaniczną blokadę skrajnej pozycji rozdzielacza.
  • Regulacja Prędkości Opuszczania Trzypunktowego Układu Zawieszenia
  • Zewnętrzne Sterowanie Podnośnikiem
  • Filtr Pełnego Przepływu na Wlocie Pompy Hydraulicznej
  • EHR BOSCH dostępny na zamówienie

HitchTronic: Automatyczne Sterowanie Tylnym Zaczepem

System HitchTronic, od momentu swojego wprowadzenia na rynek, zdobył wiele prestiżowych nagród branżowych. Ten innowacyjny system zapewnia automatyczne sterowanie tylnym zaczepem trzypunktowym. Dzięki niemu nie ma potrzeby ręcznego dostosowywania różnorodnych ustawień czy regulacji, ani kontrolowania stopnia ich czułości. HitchTronic samodzielnie dokonuje pomiaru oporu gleby i automatycznie dostosowuje ustawienia trzypunktowego zawieszenia, reagując na aktualne warunki terenowe.

Zwiększona Produktywność, Mniejsze Zużycie Paliwa

System HitchTronic przyczynia się do zwiększenia produktywności wykonywanej pracy, jednocześnie redukując zużycie paliwa o wartość od 5 do 7%.

Ciągnik Zetor Proxima HitchTronic

Kabina dla Komfortu i Bezpieczeństwa

Kabina w ciągnikach ZETOR PROXIMA została starannie zaprojektowana, aby zapewnić przestrzeń, wygodę oraz maksymalne bezpieczeństwo kierowcy. Wszystkie informacje związane z pracą traktora są prezentowane na cyfrowej desce rozdzielczej, umożliwiając wygodne monitorowanie pracy maszyny.

Zestaw elementów sterujących został umieszczony w kabinie w sposób zapewniający ergonomiczną obsługę i intuicyjne sterowanie traktorem. Operator ma łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych elementów sterujących, co gwarantuje wygodną i bezpieczną obsługę. Wersja kabiny traktorów ZETOR PROXIMA obejmuje dwa różne dachy. Standardowo stosowany jest dach z wziernikiem, ale dostępny jest także wzmocniony dach bez wziernika, specjalnie przeznaczony dla traktorów wyposażonych w ładowacz czołowy.

Komfort, Ergonomia i Praktyczność

Kabina w ciągnikach ZETOR PROXIMA zapewnia doskonałą widoczność w każdym kierunku, co umożliwia wygodne i bezpieczne manewrowanie. Ergonomiczny fotel operatora, wyposażony w amortyzację, gwarantuje komfort nawet podczas dłuższych okresów pracy. Dla pasażera również przewidziano odpowiednio zaprojektowany fotel, dbając o wygodę w trakcie podróży.

Deska rozdzielcza została zaprojektowana w logiczny i czytelny sposób, umożliwiając prezentację wszystkich kluczowych informacji w jednym miejscu. Ergonomiczne i intuicyjne sterowanie poprzez elementy sterownicze, umieszczone w zasięgu ręki, zapewnia użytkownikowi wygodę obsługi. Kierownica, którą można regulować w dwóch płaszczyznach (wysokość i kąt), dodatkowo zwiększa wygodę i personalizację dla operatora.

Ciągnik Zetor Proxima Kabina

Ciągnik Zetor Proxima Kabina

Ciągnik Zetor Proxima Kabina

Ciągnik Zetor Proxima Kabina

Dane techniczne

MODEL JEDNOSTKI PROXIMA GP
80 90 100 110
SILNIK
Typ - Stage III B
Maksymalna / Nominala moc (ECE R120)  kW 55,6 64,4 70,4 78,4
Maksymalna / Nominalna moc (ECE R120)  KM 75,6 87,6 95,7 106,6
Obroty znamionowe obr/min 2200
Ilość cylindrów / zaworów - 4/16
Pojemność skokowa cm3 4156

Moment obrotowy 

Nm 334,8 364,4 428,4 449,4
Przewyższenie momentu
obrotowego
% 35 38 46 40
SKRZYNIA BIEGÓW
Typ - 4 stopniowa z rewersem
i 2 stopniowym reduktorem
Ilość biegów (przód / tył) - 16/16
Rewers - Mechaniczny (SynchroShuttle)
Wzmacniacz momentu - 2 stopniowy (PowerShift)
Przycisk sprzęgła - -
Prędkość maksymalna km/h 40
WAŁEK ODBIORU MOCY
Typ - Obroty zależne i niezależne, mokre wielotarczowe sprzęgło
Obroty WOM l/min 540/1000 lub 540/540E
HYDRAULIKA
Typ - Mechaniczna z regulacją 
Wydajność pompy l/min 50 lub 60 OPT 
Szybkozłącza hydrauliczne - 4+1 lub 6+1 OPT 
TYLNY TUZ          
Sterowanie - Mechaniczne lub elektrohydrauliczne Bosch OPT z Hitch Tronic
Typ - Kategoria II
Udźwig maksymalny kN 46
Udźwig w całym zakresie kN 39
KABINA  
Siedzenie kierowcy - Mechanicznie amortyzowane z pasem bezpieczeństwa
lub pneumatycznie amortyzowane z pasem bezpieczeństwa OPT
Ogrzewanie / Klimatyzacja - Standard / na życzenie
Kierownica - Stała lub regulowana w 2 płaszczyznach
PODWOZIE  
System napędowy - 4WD
Układ hamulcowy - Hydrauliczny z mokrymi hamulcami
wszystkich kół
Pojemność zbiornika paliwa l 150
Przednie błotniki - Standard
DALSZE PARAMETRY  
Masa własna ¹ kg 3960 - 4550
Masa maksymalna kg 6500
Długość * / Szerokość ** / Wysokość max. mm 4787 / 2085 / 2900
Długość / Szerokość / Wysokość min. mm 1899
Rozstaw osi mm 2328
 
Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

 

O PRODUCENCIE

 

Zetor Tractors a.s.- Uznana marka specjalizująca się w produkcji ciągników rolniczych, charakteryzujących się niezawodnością i solidnością. Od ponad siedemdziesięciu lat firma ta wyznacza standardy jakości, oferując wydajne i nowoczesne rozwiązania, które spełniają oczekiwania rolników na całym świecie. Dzięki połączeniu innowacyjnych technologii z tradycją, marka Zetor zdobyła zaufanie klientów, stając się symbolem nie tylko solidności, lecz także doskonałości w świecie rolnictwa.

 

Typ ciągnika: Rolnicze
Moc silnika: 51 - 100 KM, 101 - 150 KM