Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Metal-Fach
 • Dostępność: Jest Jest

Ładowność: 7 400 - 9 000 kg

Metal-Fach

Platforma Metal-Fach T014 to dwuosiowa konstrukcja, która może przewozić maksymalnie 26 bele w dwóch rzędach. Jej maksymalna ładowność wynosi 7,4 lub 9 ton. Ładowność można zwiększyć wydłużając powierzchnię transportową. Konstrukcja ramy została oparta na wyjątkowo wytrzymałych hutniczych ceownikach, wykonanych z wysokogatunkowej stali S355. Borty są dodatkowo podtrzymywane przez specjalne łańcuchy. Zawieszenie przyczepy jest resorowane parabolicznie 7-piórowe. Urządzenie posiada w standardzie oświetlenie wraz z bocznymi obrysówkami. Szerokie ogumienie ułatwia poruszanie się w trudnych warunkach – m.in. na podmokłych terenach. Platforma została wyposażona w 2 kliny znajdujące się w cynkowanych kieszeniach, ręczny hamulec postojowy, zaś dodatkowo można doposażyć ją w hamulec hydrauliczny.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Ściany oporowe - Nowy kształt ścian oporowych pozwala na zwiększenie ilości ładowanych bel w górnym rzędzie platformy. Główny element konstrukcyjny wykonany został z giętego kształtownika. Znacząco ogranicza to ilość ostrych krawędzi i jest bardzo istotne przy transporcie balotów owiniętych folią.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Boczne ranty - Podwyższony rant boczny zapobiega zsuwaniu się przewożonych materiałów. Zaokrąglone krawędzie z demontowanymi uchwytami łańcuchów zapobiegają niszczeniu balotów owiniętych folią.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Boczne otwory - W bocznych profilach ramy znajdują się liczne otwory, w których można umieścić haki pasów transportowych – ułatwia to znacznie zabezpieczenie materiału podczas transportu.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Przestrzeń ładunkowa

Płynna regulacja wysuwu ramy

Powierzchnię ładunkową można dodatkowo powiększyć, wysuwając tylną część ramy aż do 1000 mm. Powłoka ochronna wysuwu ramy została wykonana w technologii cynkowania ogniowego.

Hydrauliczny wysuw ramy – NOWOŚĆ!

Platformę TRANSPORTER COMPACT opcjonalnie można wyposażyć w wysuw hydrauliczny, który można ustawić w dowolnej pozycji. Dzięki zastosowaniu dwóch siłowników hydraulicznych, regulacja wysuwu ramy odbywa się płynnie, w wygodny sposób z poziomu kierowcy. Układ hydrauliczny zabezpieczony jest zamkami hydraulicznymi: w przypadku zerwania przewodów hydraulicznych rama zostaje na swoim miejscu.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Dyszel typu Y - Platforma T014 z ciągnikiem sprzęgana jest poprzez dyszel o budowie Y o długości 2100 mm zakończony okiem Ø40mm. Zaletą tego dyszla jest zwiększona manewrowość oraz mniejsze zużycie ogumienia ciągnika rolniczego.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Resory paraboliczne - Układ zawieszenia oparty jest na wytrzymałych resorach 7-piórowych – zapewnia to długie, bezawaryjne i komfortowe użytkowanie maszyny.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Zestaw antyrowerowy - Zestaw antyrowerowy to element, który chroni użytkowników dróg. Profile, uchwyty są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu zapewniają niezawodne zabezpieczenie.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Tylne zabezpieczenie - Platforma do bel T014 TRANSPORTER COMPACT jest w standardzie wyposażona w belkę przeciwnajazdową. Zamontowana w tylnej części przyczepy belka chroni użytkowników drogi.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Tylny zaczep manualny - Przyczepę opcjonalnie można wyposażyć w tylny zaczep manualny. To dodatkowo zwiększa funkcjonalność platformy.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Skrzynka narzędziowa - Opcjonalnie można zamontować skrzynkę narzędziową o wymiarach 685×500 mm. Skrzynka umożliwia bezpieczny i komfortowy przewóz rzeczy.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Zbiornik na wodę - Dodatkowo platformę do bel można wyposażyć w zbiornik na wodę. Wysoka jakość tworzywa zapewnia odporność na trudne warunki atmosferyczne. Zbiornik jest wyposażony w pojemnik na mydło.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Plastikowe błotniki kół - Platformę T014 opcjonalnie można wyposażyć w plastikowe błotniki, które wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Niewątpliwą zaletą błotników jest to, że są one odporne na warunki atmosferyczne.

Przyczepa rolnicza do bel Metal-Fach T014

Chlapacze - Gumowe chlapacze do błotników chronią przed rozpryskiwaniem wody przez koła. Elementy są odporne na warunki amtosferyczne.

Dane techniczne

Model: T014/1 T014/2 T014/2
Typ homologacji: PL PL EU
Prędkość homologacyjna: 40 km/h 40 km/h 40 km/h
DMC: 10 000 kg 11 600 kg 10 600 kg
Ładowność: 7 400 kg 9 000 kg 9 000 kg
Ładowność homologacyjna: 7 200 - 7 500 kg 8 800 - 9 100 kg 7 800 - 8 100 kg
Typ hamulca: Pneumatyczny dwuobwodowy Pneumatyczny dwuobwodowy Pneumatyczny dwuobwodowy z ALB
Masa:  2 500 - 2 800 kg 2 500 - 2 800 kg 2 500 - 2 800 kg
Długość całkowita / Szerokość całkowita /
Wysokość całkowita:
8 630 mm(rama tylna wsunięta, ściana tylna pionowo) 10 170 mm(rama tylna wysunięta, ściana tylna
pochylona o 17o) / 2510 mm / 2845 mm
Długość / Szerokość / Wysokość
przestrzeni ładunkowej:
6500-7500 / 2280 / 1830 mm
Wysokość przestrzeni ładunkowej od ziemi: 1165 mm 1165 mm 1165 mm
Pojemność: 26 bel
Gwarancja: 24 miesiące 24 miesiące 24 miesiące

Wyposażenie standardowe

 • Dwie ruchome ściany oporowe
 • Łańcuchy podtrzymujące burtę z obu stron
 • Dyszel typu Y 2100 mm
 • Oko zaczepu Ø40 mm
 • Hamulec postojowy ręczny z korbą
 • Hamulec roboczy pneumatyczny dwuobwodowy – tylko homologacja PL
 • Hamulec roboczy pneumatyczny dwuobwodowy z ALB – tylko homologacja EU
 • Ogumienie 400/60-15,5
 • Tylne zabezpieczenie przeciwnajazdowe
 • 2 kliny pod koła w ocynkowanych kieszeniach
 • Rama wydłużająca przestrzeń ładunkową
 • Instalacja oświetleniowa 12V z możliwością podłączenia drugiej przyczepy
 • Przyłączeniowy przewód spiralny

Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

 

 

O producencie

 

Metal-Fach - Prasy zwijające, owijarki bel, ładowacze czołowe, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze, agregaty uprawowe – to sztandarowe produkty czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych Metal-Fach. Przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Sokółce, na przestrzeni lat zyskało zaufanie wśród rolników w Polsce i na całym świecie.

 

Układ jezdny: 2-osiowy
Typ przyczepy: platformowe do bel