Kosiarka dyskowa SaMASZ SAMBA F

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Samasz
  • Dostępność: Jest Jest

Szerokość robocza: 2,80 - 3,00 m

Kosiarka dyskowa SaMASz

Kosiarka Dyskowa Czołowa SaMASZ: Zwiększona wydajność w połączeniu z kosiarką boczną

Kosiarka dyskowa czołowa marki SaMASZ doskonale współpracuje z kosiarką boczną, zapewniając niemal dwukrotnie zwiększoną wydajność pracy. To połączenie sprzętu pozwala osiągnąć efektywne rezultaty podczas koszenia, zapewniając jednocześnie wyższą wydajność zestawu.

Listwa tnąca SaMASZ SwiftCUT

Wszystkie kosiarki z serii SAMBA zostały wyposażone w lekką, skręcaną, a zarazem niezawodną listwę SwiftCUT. Zastosowanie tej listwy pozwala użytkownikom posiadającym mniejsze areały korzystać z profesjonalnych rozwiązań m.in. takich jak szybka wymiana noży czy zabezpieczenie antykamieniowe.

 

 

 

Zapotrzebowanie na moc

Lekka listwa w połączeniu z kompaktową konstrukcją przekładają się na niskie zapotrzebowanie na moc. Model SAMBA 300 F wymaga ciągnika o mocy zaledwie 80 KM. Dzięki temu jest to doskonały wybór dla mniejszych gospodarstw.

 

Odciążenie sprężynowe: elastyczne kopiowanie terenu na nierównościach

System odciążenia sprężynowego zapewnia znaczny zakres kopiowania terenu, doskonale sprawdzając się nawet podczas pracy na nierównościach czy pochyłościach. Zapewnia równomierne odciążenie na całej szerokości roboczej, umożliwiającą precyzyjną pracę. Dodatkowo, nacisk na podłoże jest regulowany, co pozwala dostosować pracę maszyny do zmieniających się warunków terenowych.

 

Przekładnia kątowa: Elastyczność w zmianie kierunku obrotów WOM

Przekładnia kątowa wykorzystuje wały WPT do przekazywania napędu. Dzięki możliwości odwrócenia przekładni głównej o 180 stopni, istnieje opcja zmiany kierunku obrotów WOM. Dodatkowo, charakteryzuje się cichą pracą, co przekłada się na komfort użytkowania.

Kosiarka dyskowa SaMASZ SAMBA F

Praca w zestawie

Lekka kosiarka czołowa o niskim zapotrzebowaniu na moc pozwala tworzyć z kosiarkami tylnymi wydajne zestawy koszące. W zestawie SAMBA 300 F (czołowa) wraz z SAMBA 320 (tylna) zapotrzebowanie na moc zaczyna się od 90 KM. Dzięki temu wydajność powierzchniowa zwiększa się dwukrotnie. Po utworzeniu zestawu całkowita szerokość robocza może wynieść niemal 6 m.

Kosiarka dyskowa SaMASZ SAMBA

Boczna płoza

Z uwagi na niską wagę, kosiarki serii SAMBA F mogą być używane na terenach górskich. W związku z tym, w listwie zaprojektowano dodatkowe zaokrąglone płozy ochronne, które zapobiegają uszkodzeniom darni podczas pracy na pochyłościach

Zaczep

Pchana konstrukcja jest zaczepiana bardzo blisko ciągnika na trójpunkcie kategorii II. Pozwala to na swobodny ruch poprzecznego kopiowania do plus/minus 22 stopni. Odciążenie kosiarki następuje poprzez sprężyny montowane na specjalnych uchwytach do ciągnika.

Szybka wymiana noży

Rozwiązanie szybkiej wymiany noży, znane z listew tnących stosowanych w wielkopowierzchniowych gospodarstwach rolnych, jest również dostępne w lekkich listwach SwiftCUT. Łatwa i szybka wymiana noży odbywa się za pomocą dedykowanego klucza, który jest standardowym wyposażeniem.

Dane techniczne

  SAMBA 280 F SAMBA 300 F
Szerokość robocza [m] 2,80 3,00
Szerokość transportowa [m] 2,80 3,00
Szerokość pokosu [m] ~ 2,10 ~ 2,30
Wydajność robocza [ha/h] ~ 2,80 ~ 3,00
Liczba dysków [szt.] 7 7
Liczba noży [szt.] 14 14
Obroty WOM [obr./min] 1000 (opcja 540) 1000 (opcja 540)
Kategoria zaczepu TUZ   II II
Moc ciągnika [KM] od 70 od 80
Masa [kg] 580 585
Wał napędowy WPT (wbudowany)   ciągnik - kosiarka: ze sprzęgłem ciernym; wbudowany: ze sprzęgłem jednokierunkowym ciągnik - kosiarka: ze sprzęgłem ciernym wbudowany: ze sprzęgłem jednokierunkowym

 

Wyposażenie standardowe

Listwa SwiftCUT • Szybka wymiana noży • System SafeGEAR • Hartowane ślizgi • Sprężyny odciążające • Siłowniki hydrauliczne • Mocowanie pod sprężyny odciążające • Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia • Regulacja szerokości pokosu • Wał napędowy (WPT) • Trójkąt zaczepowy • Klucz do szybkiej wymiany noży • Zestaw dodatkowych noży

 

Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

O producencie

 

SaMASZ - renomowany polski producent z siedzibą w Zabłudowie wysokiej jakości maszyn rolniczych, działający na rynku od ponad 40 lat. Firma należy do czołówki europejskich producentów maszyn rolniczych do zbioru zielonki. Około 66% produkcji przedsiębiorstwa trafia na eksport. Ponad 300 typów maszyn: kosiarki (bijakowe, dyskowe), przetrząsacze, zgrabiarki, ramiona wysięgnikowe, pługi odśnieżne, posypywarki i zamiatarki. Dzięki innowacyjnemu podejściu do technologii i wysokiej jakości swoich produktów, SaMASZ zdobył zaufanie klientów na całym świecie, stając się liderem w branży maszyn rolniczych. rolnictwa.

Szerokość kosiarki: 2,80 m, 3,00 m
Typ kosiarki: Dyskowe
Zawieszenie kosiarki: Przód
Rodzaj kosiarki: Zawieszane