Ciągnik Zetor FORTERRA HSX

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Zetor
  • Dostępność: Jest Jest

Moc silnika: 117,2 - 136,2 KM

Ciągnik Zetor

Ciągnik Zetor Forterra HSX

Forterra HSX wyróżnia się bardziej nowoczesną przekładnią 30/30 z rewersem hydraulicznym. To zaawansowane rozwiązanie zapewnia większą precyzję w sterowaniu oraz ułatwia pracę w terenie.

Ciągnik Zetor Forterra Silnik

SILNIK

Potężna moc i niezawodność przy niskim zużyciu paliwa

ZETOR, z siedzibą w Brnie, Czechy, innowacyjnie projektuje i wytwarza ekonomiczne silniki z 16-zaworowymi głowicami cylindrów. Każdy silnik jest precyzyjnie dostosowany do wymagań konkretnego modelu, zapewniając nie tylko długą żywotność, lecz także optymalną wydajność i minimalne zużycie paliwa. Te zaawansowane jednostki napędowe spełniają restrykcyjne normy emisji spalin, takie jak Stage IV/Tier 4, co oznacza, że są nie tylko potężne, ale także przyjazne dla środowiska.

Moc: 96-147 KM

Optymalizacja spalania silnika przekłada się na zmniejszone obciążenia cieplne, redukcję zużycia paliwa oraz zwiększoną siłę pociągową.

Ekonomiczna skrzynia biegów ECO 40 - Wydajność połączona z precyzją

Firma ZETOR, z siedzibą w Brnie, Czechach, autonomicznie projektuje i produkuje własne skrzynie biegów, wykorzystując wysokiej jakości materiały, co zapewnia nie tylko trwałość, ale także efektywność i długotrwałą wydajność.

Dzięki większej liczbie dostępnych przełożeń, traktory utrzymują optymalną prędkość silnika zarówno podczas prac polowych, jak i transportu, co przekłada się na obniżone zużycie paliwa. W najczęściej wykorzystywanym zakresie roboczym użytkownik ma do dyspozycji 7 lub 9 biegów, a funkcja automatycznej zmiany biegów jest dostępna nawet podczas pracy traktora pod obciążeniem. Dodatkowo, ułatwienie w obsłudze traktorów Forterra wynika z funkcji automatycznego wzmacniacza momentu obrotowego, co przyczynia się do wygody podczas pracy i ułatwia operowanie maszyną.

Ciągnik Zetor Forterra Przekładnia

Łatwiejsza obsługa ciągnika Zetor Forterra

 

Ciągnik Zetor Forterra PowerClutch

PowerClutch

Przycisk sprzęgła na dźwigni zmiany biegów

Ciągnik Zetor Forterra PowerShift

PowerShift

Trzystopniowy wzmacniacz momentu obrotowego

Ciągnik Zetor Forterra PowerShuttle

PowerShuttle

Rewers hydrauliczny

Ciągnik Zetor Forterra Hydraulika

Hydraulika - Siła i wydajność

Ciągniki ZETOR FORTERRA wykorzystują technologię elektrohydrauliczną marki Bosch, co zapewnia efektywną pracę w połączeniu z różnymi maszynami rolniczymi. System obejmuje dwa dodatkowe siłowniki hydrauliczne, zapewniające równomierne obciążenie traktora oraz zdolność do udźwigu o maksymalnej sile wynoszącej do 85 kN. Dodatkowo, model FORTERRA HD został wyposażony w zaawansowany system automatyzacji manewrowania.

Maksymalna siła udźwigu:

  • FORTERRA CL: 77 kN
  • FORTERRA HSX & FORTERRA HD: 85 kN

Model FORTERRA HD dodatkowo posiada rozdzielacz hydrauliczny z elektronicznym sterowaniem.

HitchTronic: Innowacyjny system optymalizacji pracy

System HitchTronic, po wprowadzeniu na rynek, zdobył prestiżowe nagrody branżowe. Ten automatyczny system regulacji tylnego trzypunktowego zawieszenia narzędzi jest przełomowy - eliminuje konieczność ręcznych ustawień i regulacji czułości. Dzięki wbudowanej funkcji pomiaru oporu gleby, system samodzielnie dostosowuje zawieszenie narzędzi do aktualnych warunków, zapewniając optymalne parametry pracy.

Efekty:

  • Zwiększenie produktywności pracy.
  • Redukcja zużycia paliwa o 5-7%.
Ciągnik Zetor Forterra HitchTronic

KABINA

Komfort, przestronność i świetna widoczność

 

Kabina w modelu Zetor FORTERRA gwarantuje użytkownikowi wysoki komfort niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy przez ciągnik. Ergonomia odgrywa kluczową rolę podczas pracy. Kabiny w traktorach Zetor zostały zaprojektowane jako przestronne, a dodatkowo komfort jazdy podnosi intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami pojazdu za pomocą deski rozdzielczej.

Kabiny we wszystkich modelach zostały wyposażone w system resorowania, co zapewnia doskonały komfort podróżowania niezależnie od warunków terenowych. Ergonomiczne fotele - operatora z możliwością regulacji i składany fotel pasażera - podnoszą wygodę podczas długich godzin pracy. Doskonała widoczność z kabiny we wszystkich kierunkach oraz dodatkowy widok przez okno dachowe ułatwiają obsługę ładowacza czołowego. W modelu FORTERRA HD ergonomiczny panel wielofunkcyjny zapewnia intuicyjne sterowanie, podczas gdy regulowana klimatyzacja umożliwia dostosowanie temperatury w kabinie do preferencji użytkownika o każdej porze roku. Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach (wysokość i kąt) zwiększa komfort i dostosowanie kierownicy do indywidualnych potrzeb operatora

Ciągnik Zetor Forterra Kabina

Ciągnik Zetor Forterra Kabina

Ciągnik Zetor Forterra Kabina

Ciągnik Zetor Forterra Kabina

Oś napędowa - Komfortowe prowadzenie

Oś napędowa, standardowo wyposażona w modelu FORTERRA HD oraz opcjonalnie w modelu FORTERRA HSX, charakteryzuje się amortyzowaną wielowahaczową konstrukcją. W modelu FORTERRA HD przednia wielowahaczowa resorowana oś składa się z dwóch niezależnie resorowanych półosi, co umożliwia zwiększoną zdolność absorpcji i tłumienia drgań. Dzięki mniejszym masom resorowanym, oś ta zmniejsza poziom wibracji, co przekłada się na komfort prowadzenia. Mechanizm niezależnego zawieszenia kół jest technicznie zbliżony do tych wykorzystywanych w zawieszeniach wielowahaczowych w samochodach, co sprawia, że prowadzenie traktora FORTERRA HD jest porównywalne do jazdy samochodem.

Ciągnik Zetor Forterra Oś
Ciągnik Zetor Forterra Oś

Flagowe modele FORTERRA HD wyróżniają się pełną blokadą dyferencjału w 100% oraz innowacyjnym systemem automatyzacji na zakrętach. System automatyczny na zakrętach znacząco redukuje liczbę czynności podczas manewrów, co sprawia, że sterowanie i manewrowanie pojazdem stają się prostsze. Wykorzystuje on automatyczne sterowanie napędem 4x4 na przednie koła, blokadę dyferencjału oraz tylny wałek odbioru mocy. To zestawienie umożliwia kierowcy skorzystanie z automatycznych funkcji sterowania, co znacząco poprawia wydajność operacji na zakrętach i ułatwia obsługę pojazdu.

Warto również zaznaczyć, że resorowana kabina jest standardem we wszystkich modelach, a amortyzowana przednia oś w modelu FORTERRA HD dodatkowo podnosi komfort jazdy i stabilność podczas różnych operacji terenowych.

Dane techniczne

MODEL JEDNOSTKI FORTERRA HSX
120 130 140
SILNIK        
Typ - Stage V
Maksymalna / Nominalna moc (ECE R120) kW
HP
86,2
117,2
93,2
126,7
100,2
136,2
Obroty znamionowe obr/min 2200
Ilość cylindrów / zaworów - 4 / 16
Pojemność skokowa cm3 4156
Moment obrotowy Nm 507,3 557,6 606,6
Przewyższenie momentu
obrotowego 
% 40 42 43
SKRZYNIA BIEGÓW  
Typ - 5˚ z rewersem i automatycznym
3˚ wzmacniaczem
Ilość biegów (przód / tył) - 30/30
Rewers - Elektrohydrauliczny (PowerShuttle)
Wzmacniacz momentu obrotowego - 3-stopniowy (PowerShift)
Ręczny przycisk sprzęgła - Przycisk sprzęgła w głowicy
dźwigni zmiany biegów
(PowerClutch)
Max. prędkość km/h 40 ECO
TYLNY WOM  
Typ - Wielotarczowe sprzęgło WOM
Obroty tylnego WOM rpm Niezależne (540/540E/1 000/1 000E) lub zależne + niezależne (540/1 000)
HYDRAULIKA  
Wydajność pompy głównej l/min 70
Ilość złączy hydraulicznych - 6+1
Sterowanie hydrauliką
zewnętrzną
- Sekcje sterowane mechanicznie
TYLNY TUZ  
Sterowanie - Elektrohydraulika Bosch z HitchTronic + 2 siłowniki pomocnicze
Typ - Kategoria II lub Kategoria III N OPT
Udźwig maksymalny kN 85
Udźwig w całym zakresie kN 75
KABINA        
Amortyzacja  - Na życzenie
Siedzenie  - Mechanicznie amortyzowane z pasem bezpieczeństwa lub
pneumatycznie amortyzowane z pasem bezpieczeństwa
Ogrzewanie / Klimatyzacja - Standard / Na życzenie
Ogrzewanie lusterek i szyby tylnej - Standard
PODWOZIE  
Układ napędowy - 4WD
Oś przednia napędowa - Oś sztywna lub oś
amortyzowana OPT
Pojemnosc zbiornikaž / Pojemnosc zbiornika Urea l 270 / 28
Przednie błotniki - Stałe lub skrętne OPT
INNE PARAMETRY  
Masa własna ¹ kg 4300 - 5310
Masa maksymalna kg 9000
Długość min. - max.* mm 3980 - 5116
Szerokość min. - max.** mm 2200 - 2383
Wysokość min. - max. mm 2915 - 2943
Rozstaw osi mm 2590
 

Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

 

 

O PRODUCENCIE

 

Zetor Tractors a.s.- Uznana marka specjalizująca się w produkcji ciągników rolniczych, charakteryzujących się niezawodnością i solidnością. Od ponad siedemdziesięciu lat firma ta wyznacza standardy jakości, oferując wydajne i nowoczesne rozwiązania, które spełniają oczekiwania rolników na całym świecie. Dzięki połączeniu innowacyjnych technologii z tradycją, marka Zetor zdobyła zaufanie klientów, stając się symbolem nie tylko solidności, lecz także doskonałości w świecie rolnictwa.

 

Typ ciągnika: Rolnicze
Moc silnika: 51 - 100 KM, 101 - 150 KM