Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUS

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Metal-Fach
 • Dostępność: Jest Jest

Ładowność: 16 000 / 18 000 kg

Metal-Fach

Model N277 CERBERUS to rozrzutnik jednoosiowy produkowany w wersjach 16t i 18t. Model ten dzięki zastosowanym najnowszym rozwiązaniom technicznym oraz materiałom konstrukcyjnym o najwyższej jakości sprawdzi się nawet w najcięższej pracy w każdym dużym współczesnym gospodarstwie.

Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUSPodwozie jednoosiowe - Jednoosiowa konstrukcja zapewnia lepszą manewrowość, odpowiednie dociążenie tyłu ciągnika i dobry uciąg. Idealnie nadaje się więc na łąki i pola, zapewnia również mniejsze zużycie opon oraz małą ingerencję w podłoże. Zastosowanie dużych kół zmniejsza niekorzystne zjawisko ugniatania gleby.

Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUS

Dyszel resorowany mechanicznie lub hydraulicznie - Rozrzutnik wyposażony jest w dyszel resorowany za pomocą resoru wzdłużnego. Opcjonalnie można zamontować dodatkową hydraulikę. Dyszel resorowany hydraulicznie daje łatwy sposób wypoziomowania całego rozrzutnika

 

Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUS

Podpora hydrauliczna nożycowa - Model N277 CERBERUS posiada podporę hydrauliczną nożycową, co jest szczególnie korzystne ze względu na większą masę rozrzutnika. Podpora taka gwarantuje możliwość płynnej regulacji podnoszenia sprzętu oraz większy zakres regulacji ruchów.

 

 

Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUS

Adapter rozrzucający

Pionowy 2-wirnikowy PREMIUM

Rozrzutniki obornika serii N277 Cerberus mają w standardzie zamontowany pionowy 2-wirnikowy adapter PREMIUM o szerokości 2,0m. Ta większa szerokość zapewnia lepsze rozprowadzenie materiału, dzięki czemu praca z urządzeniem staje się bardziej efektywna i wydajna. W adapterze zastosowano przekładnię Grazioli o zwiększonej wytrzymałości.

Cztery łopatki talerza dolnego ustawione pod kątem 10o zapewniają lepsze rozdrobnienie i większą szerokość rozrzutu materiału, który spada na talerz wirnika. Dodatkowo do łopatek talerza przykręcone są wymienne elementy robocze.

W głównej części roboczej wirnika wprowadzone zostały odgięte ostrza, zamontowane co trzecie, pomiędzy ostrzami z płaskownika wykonanego ze stali HARDOX. Ostrza te, zapewniają lepsze rozdrobnienie materiału i większy rozrzut masy trafiającej bezpośrednio na wirniki adaptera.

Wzdłuż głównej rury wirnika są wspawane dwa pręty fi16. W przypadku nawinięcia sznurka lub innego materiału, który przypadkowo może się znaleźć w rozrzucanym oborniku, ułatwiają jego przecięcie i usunięcie z wirnika.

Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUSPrzenośnik podłogowy - Każdy rozrzutnik obornika jest wyposażony w przenośnik podłogowy łańcuchowy. W rozrzutnikach N277 Cerberus zastosowano łańcuchy Vaucanson dostosowane do urządzeń z większym tonażem. Takie łańcuchy nadają się także do rozrzucania materiałów sypkich takich jak np. wapno. Łańcuch ten charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na zrywanie. Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUS

Deflektory - W standardzie montowana jest osłona tylna adaptera (deflektory), która ogranicza wyrzut boczny, a także osłania ostrza adaptera, dzięki czemu możemy wyjeżdżać na drogi publiczne.

Otwieranie osłon odbywa się za pomocą hydrauliki z kabiny ciągnika, a dzięki zaworowi w prawej tylnej części rozrzutnika możemy ustawiać prawy deflektor do oczekiwanej pozycji.

Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUS

Belka przeciwnajazdowa - W standardowym wyposażeniu rozrzutnika znajduje się tylna belka przeciwnajazdowa, która chroni użytkowników drogi.

 

 

 

Rozrzutnik obornika jednoosiowy Metal-Fach N277 CERBERUS

Zasuwa skrzyni ładunkowej

Hydraulicznie podnoszona ściana tylna

Model ten został wyposażony w zasuwę tylną podnoszoną pionowo. Zabezpiecza ona walce adaptera przed zapchaniem podczas załadunku oraz zapobiega wydostawaniu się materiału podczas transportu. Za pomocą zasuwy możemy również regulować dawkę materiałów sypkich podawanych na adapter. Nasza zasuwa jest pionowa, co ułatwia mocowanie nadstawki, daje swobodę regulacji, usztywnia układ i gwarantuje szczelność. Dodatkowe wzmocnienie na całej długości zapobiega odkształcaniu materiału. Dolna część zasuwy posiada pas gumowy wyprofilowany do łańcucha, co powoduje lepsze dopasowanie się do podłogi skorupy i lepszą szczelność.

Dane techniczne

 

Model: N277/6 N277/7
Typ homologacji: EU EU
Prędkość homologacyjna: 30 km/h 30 km/h
DMC: 14 000 kg 14 000 kg
Ładowność: 16 000 kg 18 000 kg
Ładowność homologacyjna: 5 500 - 7 500 kg 5 300 - 7 200 kg
Pojemność skrzyni ładunkowej: 17.1 m3 19 m3
Długość / Szerokość / Wysokość całkowita: 9490 / 2900 / 3450 mm 9490 / 2900 / 3600 mm
Wymiary wewnętrzne skrzyni ładunkowej
długość / szerokość (dół-góra) /
wysokość z nadstawką:
6175 / 1500-2000 / 2050 (z nadstawką) 6175 / 1500-2000 / 1700 (z nadstawką)
Wysokość załadunku / nadstawka 0,5: 2800 / 3300 mm 2950 / 3450 mm
Masa własna: 6 500 - 8 500 kg 6 800 - 8 700 kg
Zapotrzebowanie mocy: 100 KM  120 KM
Gwarancja: 24 miesiące 24 miesiące

 

Wyposażenie standardowe

 • Zasuwa skrzyni ładunkowej
 • Drabina
 • Adapter 2-wirnikowy pionowy
 • Oko dyszla kulowe K80 mm
 • Instalacja hamulcowa pneumatyczna 2-przewodowa
 • Koła 650/75R32
 • Wał WOM szerokokątny
 • Hydraulika 4-sek
 • Stopa podporowa nożycowo-hydrauliczna
 • Adapter Premium (przekładnia firmy Grazioli , ostrza przykręcane do dolnej części) – dopłata
 • Dyszel amortyzowany hydraulicznie
 • Klapy tylne (deflektory) otwierane hydraulicznie
 • Kliny podporowe
 • Wał WOM szerokokątny
 • Belka tylna przeciwnajazdowa
 • Elektronicznie precyzyjne sterowanie podłogi (pokrętło do płynnego sterowania prędkości) – standard
 • Oświetlenie robocze
 

Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

 

 

O producencie

 

Metal-Fach - Prasy zwijające, owijarki bel, ładowacze czołowe, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze, agregaty uprawowe – to sztandarowe produkty czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych Metal-Fach. Przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Sokółce, na przestrzeni lat zyskało zaufanie wśród rolników w Polsce i na całym świecie.

Układ jezdny: 1-osiowy
Adapter: pionowy 2-bębnowy