Prasa belująca stałokomorowa Metal-Fach Z562

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Metal-Fach
  • Dostępność: Jest Jest

Komora walcowa

Średnica bel: 1200 mm

Metal-Fach

Wśród wielu modeli pras belujących, które są w ofercie Metal-Fachu na szczególne wyróżnienie zasługuje prasa stałokomorowa Z562. Dlaczego? Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu komory zwijania w kształcie walca możliwe jest uzyskanie najwyższego stopienia sprasowania. Dzięki tej maszynie uzyskasz najwyższej jakości sianokiszonkę wyróżniającą się optymalnymi warunkami do zakiszania. Dodatkowo prasa Z562 posiada rotacyjny zespół podający, dzięki któremu podawanie materiału odbywa się regularnie i równomiernie. Maszyna została wyposażona w 16-walcową komorę zwijania, która została zabezpieczona zamkiem. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu hydrauliczna pompa ciągnika nie jest zbytnio obciążona, a to daje gwarancję długiego i bezawaryjnego użytkowania. Co ważne ten model został wyposażony we wskaźnik wypełniania komory a także w sterowanie elektroniczne. Wygodę podczas pracy zapewni pełna obsługa z kabiny.

Prasa belująca stałokomorowa Z562 RN Metal-Fach System obwiązywania sznurkiem

Standardowym wyposażeniem prasy jest system obwiązywania sznurkiem.

Prasa belująca stałokomorowa Z562 RN Metal-Fach System obwiązywania siatką

Prasę belującą Z562 można opcjonalnie wyposażyć w system obwiązywania siatką. Skraca czas obwiązywania beli, lepiej ją zabezpiecza przed wilgocią. Może zwiększyć wydajność zbiorów do 30%.

Prasa belująca stałokomorowa Z562 RN Metal-Fach Aplikator do zakiszania

Prasa jako pierwsza w kraju została wyposażona również w aplikator do zakiszania pasz w trakcie zbioru 60l.

Prasa stałokomorowa belująca Metal-Fach Z562

Rotacyjny zespół podający wymusza równomierne podawanie materiału do komory zwijania, przez co uzyskuje się większą wydajność i szybkość pracy, co gwarantuje lepszą ekonomikę użytkowania.Prasa stałokomorowa belująca Metal-Fach Z562

Prasa belująca Metal-Fach Z562 RN wyposażona jest w rotor oraz 13 noży tnących. To rozwiązanie zdecydowanie zwiększy stopień zagęszczania materiału w wyniku uprzedniego pocięcia go na etapie zbiórki, która odbywa się tuż przed prasowaniem. Dodatkowo noże są indywidualnie zabezpieczone przed kamieniami lub innymi obcymi ciałami mogącymi je uszkodzić.

Prasa belująca stałokomorowa Z562 RN Metal-Fach System obwiązywania sznurkiem

Komora zwijania

16-walcowa komora

Komora zwijania typu walcowego jest oparta na 16 walcach. Zastosowanie walców na całym obwodzie komory zwijania zapewnia największy stopień zgniotu, dzięki temu wpływa na dokładne i równomierne zagęszczenie bel. Na obwodzie wałków umieszczane są karby, których zadaniem jest ograniczanie poślizgu materiałów podczas zwijania.

Komora prasy mechanicznie zabezpieczona zamkiem – pompa hydrauliczna ciągnika nie obciąża się w trakcie jego pracy.

Prasa belująca stałokomorowa Z562 RN Metal-Fach Panel sterowania

Panel sterowania

Cyfrowy panel sterowania Metal-Fach posiada funkcje odpowiednie do wersji maszyny i rynku, na którym została ona nabyta. Panel sterowania prasy posiada opcje obwiązywania bel sznurkiem lub siatką. Pozwala on programować pracę aplikatora i rozdzielacza hydraulicznego. Pola sygnalizujące licznika informują o stanie przeładowania komory oraz o otwarciu komory, działaniu aplikatora, pracy zespołu obwiązywania siatką i działaniu rozdzielacza hydraulicznego.

 

Dane techniczne

Model prasy: Z562 Z562 R Z562 RN
Długość: 3900 mm 4000 mm 4000 mm
Szerokość: 2470 mm 2470 mm 2470 mm
Wysokość: 2050 mm 2050 mm 2050 mm
Masa: 2350 kg 2450 kg 2750 kg
Minimalna moc ciągnika: 35 kW 50 kW 70 kW
Prędkość obrotowa WOM: 540 obr/min 540 obr/min  540 obr/min 
System zasilania komory: Podbieracz i podajnik widłowy Podbieracz i podajnik wirnikowy (Rotor) Podbieracz i podajnik wirnikowy (Rotor + Noże)
Szerokość podbieracza: 1800 mm 1800 mm  1800 mm 
Ogumienie: 400/60-15,5 14PR 400/60-15,5 14PR  400/60-15,5 14PR 
Gwarancja: 24 miesiące 24 miesiące  24 miesiące 

Wyposażenie standardowe

System obwiązywania sznurkiem • panel sterowania • wskaźnik napełnienia komory • stopka podporowa • wał WOM • centralne smarowanie łożysk (listwa zbiorcza) • odrzutnik bel • Koła 400/60-15.5 14 PR

Z uwagi na ciągłe udoskonalanie produktów, przedstawione na niniejszej stronie internetowej informacje, w tym parametry techniczne, wygląd oraz wyposażenie mogą ulegać zmianie. Wszelkie informacje eksploatacyjne i graficzne prezentowane na stronie internetowej są jedynie poglądowe. Pewne elementy wyposażenia mogą być opcjonalne i nie być standardowym wyposażeniem. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, kwestii bezpieczeństwa i dostępnych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc. Skorzystaj z poniższego przycisku. Czekamy na Twoją wiadomość, aby móc efektywnie wesprzeć Cię w każdej kwestii.

 

Agromep kontakt

 

 

O producencie

 

Metal-Fach - Prasy zwijające, owijarki bel, ładowacze czołowe, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze, agregaty uprawowe – to sztandarowe produkty czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych Metal-Fach. Przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Sokółce, na przestrzeni lat zyskało zaufanie wśród rolników w Polsce i na całym świecie.

Typ prasy: Belujące
Komora zwijania: Stałokomorowe