Prasy zwijające Z602 RN

 • Producent: Metal-Fach

komora walcowo-łańcuchowa

średnica bel: 1200 mm

Efektywna, bezpieczna, trwała i prosta w obsłudze – tak w wielkim skrócie można opisać jeden z naszych sztandarowych produktów – prasę belującą stałokomorową Z602. Ten kompaktowy model to umiejętne połączenie gabarytów i zadowalającej efektywności pracy. Świadczyć o tym może fakt, że prasa pozwala na zbiór nawet 35 bel w ciągu zaledwie godziny. Jest to urządzenie typu walcowo – łańcuchowego. Dzięki niej zwijanie bel jest szybkie i bardzo dokładne. Urządzenie pozwala na zwijanie bel o średnicy i szerokości 1200 mm. Cechą wyróżniającą prasę jest jej prosta i intuicyjna obsługa, która odbywa się za pomocą elektronicznego, czytelnego panelu sterowania.

 

CECHY SZCZEGÓLNE

Podbieracz gwarancją efektywności

Z myślą o Twojej pracy w gospodarstwie, by była ona po pierwsze łatwa, a po drugie efektywna, wyposażyliśmy prasę w bębnowo-palcowy podbieracz o szerokości 1800 mm. Wysokość kółka podbieracza może być indywidualnie regulowana. W wyposażeniu standardowym znajduje się rolkowy docisk pokosu, który usprawnia przeniesienie materiału poprzez podbieracz do rotora. Cała prasa, ale też jej poszczególne zespoły zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie.

Wysoka niezawodność

Prasa sygnowana marką Metal-Fach posiada komorę mieszania. W jej przedniej części znajdują się walce, w tylnej zaś – łańcuchy z prętami. Zastosowanie walców zapewnia wyższy stopień zgniotu, natomiast listwy w zespole zwijającym będą chwytać materiał, a tym samym wpłyną na łatwiejszy obrót beli w czasie zwijania. Na szczególną uwagę zasługuje sposób wyrzutu bel, który odbywa się w obrębie tylnej klapy – wyrzutnik wytaczając bele w tym miejscu pozwala na rozpoczęcie procesu zamykania tylnej klapy bez konieczności odjeżdżania od wyrzuconej beli – takie rozwiązanie skutecznie podnosi czas pracy.

Rotor i noże

Rotacyjny zespół podający sprawia, że materiał podawany jest równomierne do komory zwijania, co również wpływa na wydajność i tempo prac. 13 noży jest zabezpieczonych indywidualnie przed mechanicznym uszkodzeniem. Prasa została wyposażona w wytrzymałą osłonę kompozytową.

 

DANE TECHNICZNE

Model prasy

Z602 RN

Długość [mm]

4260

Szerokość [mm]

2540

Wysokość [mm]

2425

Masa [kg]

3050

Zapotrzebowanie mocy na WPM [kW]

ok. 60

Prędkość obrotowa WOM [obr./min]

540

System zasilania komory

podbieracz i podajnik wirnikowy (rotor+noże)

Szerokość podbieracza [mm]

1800

Ogumienie

400/60-15,5 14PR

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 • system obwiązywania siatką
 • panel sterowania
 • stopka podporowa
 • osłony z tworzywa sztucznego
 • wał szerokokątny WOM
 • centralne smarowanie łożysk (listwa zbiorcza)
 • centralne smarowanie łańcuchów
 • odrzutnik bel
 • hydraulicznie opuszczana podłoga
 • pomost do obsługi maszyny

Typ prasy: Belujące
Komora zwijania: Stałokomorowe