Prasy zwijające Z587

  • Producent: Metal-Fach

komora łańcuchowa

średnica bel: 1200 mm, 1500 mm

Prasa belująca Z587 została zaprojektowana tak, by jak najlepiej i dokładniej zbierać i zwijać materiał roślinny taki jak siano, podsuszona trawa czy słomy w bele o cylindrycznym kształcie. Właściwości techniczne maszyny pozwolą Ci na wykonywanie bel o szerokości 1,2 m i średnicy 1,2 m lub 1,5 m. Model ten od lat jest dostępny w naszej ofercie, co świadczy o tym, że nasi klienci docenili jego prostą, niezawodną konstrukcję. Maszyna doskonale sprawdza się podczas prac w każdych, nawet tych najtrudniejszych warunkach.

 

CECHY SZCZEGÓLNE

Wysoka wydajność

Idealna maszyna rolnicza to przede wszystkim maszyna wydajna, która zagwarantuje Ci duże zbiory i możliwość satysfakcjonujących zarobków. To wszystko zapewni Ci wybór naszej prasy Z587. Co ważne, aby w pełni spełnić Twoje oczekiwania zastosowano w niej bębnowo-palcowy podbieracz o szerokości 1800 mm, który zwiększa wydajność zbioru materiału.

Rolkowy docisk pokosów

Prasa sygnowana naszą marką to wybór najlepszy z najlepszych. Dodatkowo w wyposażeniu standardowym znajduje się rolkowy docisk pokosu, który usprawnia przeniesienie materiału poprzez podbieracz do rotora. Dzięki temu rozwiązaniu praca w polu będzie szybka, sprawna i przyjemna.

Łańcuchowa komora

Prasa Z587 to prosta, a przez to niezawodna konstrukcja, wykorzystująca podrzutnik i łańcuchową komorę zwijania, która sprawdza się w różnych warunkach zbioru. Komora zwijania typu łańcuchowego została oparta na 33 prętach. Stopień zgniotu użytkownik może regulować bezstopniowo w zależności od własnych potrzeb. Urządzenie, które Ci polecamy, i które doskonale sprawdziło się już w niejednym polskim gospodarstwie jest dodatkowo absolutnie proste w obsłudze, co zagwarantowała trwała technologia.

System obwiązywania sznurkiem

Standardowym wyposażeniem prasy łańcuchowej jest system obwiązywania sznurkiem, który dopuszcza możliwość 2-stopniowej regulacji gęstości owijania. Masa jednej beli, to w zależności od rodzaju materiału od 100 do 600 kg w przypadku zielonki. Prasę Z587 z powodzeniem możesz wyposażyć w system obwiązywania siatką. Zastosowanie tego rozwiązania poprawia efektywność pracy, wyraźnie skracając czas owijania beli. Dodatkowo stanowi też lepsze zabezpieczenie materiału przed wilgocią i zmniejsza zużycie prasy.

Prosta obsługa i bezpieczeństwo

Maszyna posiada wygodną stopkę podporową oraz elektroniczny panel sterowania, przy pomocy którego prasą można sterować bezpośrednio z kabiny ciągnika. To rozwiązanie pozwala również regulować stopień zgniotu w zależności od potrzeb i preferencji. Prasa, którą Ci polecamy jest urządzeniem przystosowanym do pracy w trybie automatycznym lub manualnym. Bezpieczeństwo pracy zagwarantuje Ci hydrauliczny zamek komory.

Wyrzutnik

Wyrzutnik wytacza bele z obszaru obrotu tylnej klapy, co pozwala na rozpoczęcie procesu zamykania komory bez konieczności odjeżdżania od wyrzucanej beli.

 

DANE TECHNICZNE

 Model prasy

Z587

Z587/1

Długość [mm]

4325

5070

Szerokość [mm]

2540

2550

Wysokość [mm]

2200

2395

Masa [kg]

2555

2950

Zapotrzebowanie mocy na WPM [kW]

37

37

Prędkość obrotowa WOM [obr./min]

540

540

System zasilania komory

podbieracz i podajnik widłowy

podbieracz i podajnik widłowy

Szerokość podbieracza [mm]

1800

1800

Ogumienie

400/60-15,5 14PR

400/60-15,5 14PR

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • system obwiązywania sznurkiem
  • panel sterowania
  • stopka podporowa
  • osłony z tworzywa sztucznego
  • wał WOM
  • centralne smarowanie łożysk (listwa zbiorcza)
  • odrzutnik bel

Typ prasy: Belujące
Komora zwijania: Stałokomorowe