Prasy zwijające Z514 RN

  • Producent: Metal-Fach

komora pasowa

średnica bel: 900-1600 mm

Najważniejszym zadaniem maszyny rolniczej jaką jest prasa rolująca, jest zbiór słomy i siana. Cechą nadrzędną, jaką powinna się ona charakteryzować to odpowiednie i skuteczne zwijanie czy rolowanie suchych materiałów. Wśród wielu pras, jakie dostępne są w naszej ofercie, polecamy model zmiennokomorowy Z514. To maszyna niezawodna, wytrzymała i wydajna, którą wyposażyliśmy w pasowy zespół zwijający, formujący bele o rozmiarach 0,9 -1,6 m. Prasa posiada niezależny układ hydrauliczny, umożliwiający sterowanie zmianą gęstości beli. Rolniku! Wybór maszyny marki Metal-Fach zapewni Ci łatwą i wydajną pracę.

 

CECHY SZCZEGÓLNE

Precyzja

Zespół podający prasy wyposażony jest w bębnowo-palcowy, czterobelkowy podbieracz o mechanicznej regulacji wysokości roboczej. Zawiera on aż 10 ustawień, które dają możliwość precyzyjnego dopasowania do określonych potrzeb. Duże koła kopiujące zapewniają prowadzenie i utrzymywanie podbieracza w pokosie. W wyposażeniu standardowym znajduje się rolkowy docisk pokosu, który usprawnia przeniesienie materiału poprzez podbieracz do rotora.

Wydajna i skuteczna

Prasa wyposażona jest w bardzo wydajny rotor z podwójnym zabezpieczeniem, co skutecznie zapobiega zapchaniu. W przypadku mniejszych zapchań urządzenie chroni automatyczny i elastyczny system uchylania podłogi. Następnie, gdy dojdzie do zupełnego zablokowania zespołu podającego, mamy możliwość opuszczenia podłogi przy pomocy hydraulicznych siłowników. Zastosowany w naszej prasie układ zbierająco-podający znacznie poprawia wydajność maszyny oraz komfort użytkowania.

Komora prasy

Prasa wyposażona jest w cztery bezszwowe pasy komory prasowania. Model Z514 umożliwia precyzyjne formowanie bel o rozmiarach 0,9 - 1,6 m. Maszyna posiada niezależny układ hydrauliczny umożliwiający sterowanie zmianą gęstości beli. Komora prasy Z514 posiada system wspomagający napęd pasów.

 

DANE TECHNICZNE

Model prasy

Z514

Z514 RN

Długość [mm]

4890

4890

Szerokość [mm]

2620

2620

Wysokość [mm]

2700

2700

Masa [kg]

4100

4100

Prędkość obrotowa WOM [obr./min]

540

540

System zasilania komory

podbieracz i podajnik wirnikowy (rotor)

podbieracz i podajnik wirnikowy (rotor+noże)

Szerokość podbieracza [mm]

2000

2000

Ogumienie

500/50 R17

500/50 R17

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • system obwiązywania siatką
  • panel sterowania
  • stopka podporowa
  • osłony z tworzywa sztucznego
  • wał szerokokątny WOM ze sprzęgłem automatycznym
  • centralne smarowanie łańcuchów oraz łożysk
  • pomost do obsługi maszyny

Typ prasy: Belujące
Komora zwijania: Zmiennokomorowe