Prasy zwijające Z562

  • Producent: Metal-Fach

komora walcowa

średnica bel: 1200 mm

Wśród wielu modeli pras belujących, które są w ofercie Metal-Fachu na szczególne wyróżnienie zasługuje prasa stałokomorowa Z562. Dlaczego? Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu komory zwijania w kształcie walca możliwe jest uzyskanie najwyższego stopienia sprasowania. Dzięki tej maszynie uzyskasz najwyższej jakości sianokiszonkę wyróżniającą się optymalnymi warunkami do zakiszania. Dodatkowo prasa Z562 posiada rotacyjny zespół podający, dzięki któremu podawanie materiału odbywa się regularnie i równomiernie. Maszyna została wyposażona w 16-walcową komorę zwijania, która została zabezpieczona zamkiem. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu hydrauliczna pompa ciągnika nie jest zbytnio obciążona, a to daje gwarancję długiego i bezawaryjnego użytkowania. Co ważne ten model został wyposażony we wskaźnik wypełniania komory a także w sterowanie elektroniczne. Wygodę podczas pracy zapewni pełna obsługa z kabiny.

 

CECHY SZCZEGÓLNE

Podbieracz

Zbiera masę roślinną z ziemi i tym samym ma wpływ na efektywny proces belowania. Mowa o podbieraczu, w który jest wyposażona prasa belująca Z562. Podbieracz, tak jak cała maszyna został wykonany z trwałych i całkowicie bezpiecznych materiałów. My nie mamy najmniejszych wątpliwości, że zastosowanie bębnowo-palcowego podbieracza o szerokości 1800 mm zwiększa wydajność zbioru materiału. Teraz Ty możesz się o tym przekonać, wybierając naszą maszynę rolniczą.

Rotor

Zadowolenie naszych klientów jest dla nas największym wyróżnieniem i to z myślą o nich tworzymy kolejne niezawodne urządzenia i maszyny rolnicze. Dlatego też prasa Z562 została wyposażona w niezawodny rotacyjny zespół podający, który wymusza równomierne podawanie materiału do komory zwijania. Ten proces korzystnie wpływa na tempo pracy i wydajność całej maszyny. Aby praca w Twoim gospodarstwie rolniczym była łatwa, przyjemna i co najważniejsze przynosiła wymierne korzyści musisz postawić na sprzęt najwyższej jakości, a takim jest niewątpliwe ten sygnowany marką Metal-Fach. Szczególnie dbamy o to, by nasze urządzenia były wyposażane w najlepszej jakości podzespoły. Teraz możesz się o tym przekonać

Noże

Prasa belująca Z562 RN wyposażona w rotor oraz 13 noży tnących to jeszcze lepsze przygotowanie pasz w belach. To rozwiązanie zdecydowanie zwiększy stopień zagęszczania materiału w wyniku uprzedniego pocięcia go na etapie zbiórki, która odbywa się tuż przed prasowaniem. Praca przy pomocy prasy wyposażonej w noże tnące to znakomite rozwiązanie, dzięki czemu uzyskana pasza jest lepiej przyjmowana przez zwierzęta, jest też łatwiejsza w przygotowywaniu przez wozy paszowe. Dodatkowo noże są zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem przy pomocy trwałych sprężyn, a ich składanie odbywa się za pomocą układu hydraulicznego. To bardzo ważne, bo czynność ta nie jest ani skomplikowana ani czasochłonna. Noże wykonane zostały z najlepszej jakości materiału, co jest gwarancją tego, że będziesz mógł bardzo długo z nich korzystać.

Walcowa komora

Prasa belująca Z562 z rotorem to pierwszy tego rodzaju produkt na polskim rynku, w którym zastosowano walcową komorę zwijania pozwalającą na uzyskanie wysokiego stopnia zgniotu, a w efekcie produkcję doskonałej jakości sianokiszonki. Komora zwijania typu walcowego jest oparta na 16 walcach. Zastosowanie walców na całym obwodzie komory zwijania zapewnia największy stopień zgniotu, dzięki temu wpływa na dokładne i równomierne zagęszczenie bel. Na obwodzie wałków umieszczane są karby, których zadaniem jest ograniczanie poślizgu materiałów podczas zwijania.

System obwiązywania sznurkiem

Standardowym wyposażeniem prasy jest system obwiązywania sznurkiem. Prasę można wyposażyć w system obwiązywania siatką.

 

DANE TECHNICZNE

 Model prasy

Z562

Z562 R

Z562 RN

Długość [mm]

3900

4000

4000

Szerokość [mm]

2470

2470

2470

Wysokość [mm]

2050

2050

2050

Masa [kg]

2350

2450

2750

Minimalna moc ciągnika [kW]

35

50

70

Prędkość obrotowa WOM [obr./min]

540

540

540

System zasilania komory

podbieracz i podajnik widłowy

podbieracz i podajnik wirnikowy (rotor)

podbieracz i podajnik wirnikowy (rotor+noże)

Szerokość podbieracza [mm]

1800

1800

1800

Ogumienie

400/60-15,5 14PR

400/60-15,5 14PR

400/60-15,5 14PR

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • system obwiązywania sznurkiem
  • panel sterowania
  • wskaźnik napełnienia komory
  • stopka podporowa
  • odrzutnik bel
  • wał WOM
  • centralne smarowanie łożysk (listwa zbiorcza)
  • odrzutnik bel

Typ prasy: Belujące
Komora zwijania: Stałokomorowe