Przetrząsacze karuzelowe P8

  • Producent: Samasz

Szerokość robocza 8,90 m

Przetrząsacze serii P8 idealnie sprawdzają się w średnich jak i w dużych gospodarstwach. Przeznaczone są do efektywnego przetrząsania ściętej zielonki oraz podsuszonego siana, w celu przyspieszenia procesu schnięcia. Ogranicza to straty składników pokarmowych siana: białka i karotenu.

 

KORZYŚCI

Na zadowolenie klientów z przetrząsaczy firmy SaMASZ wpływa wysoka czystość zbieranej paszy. Bliskie mocowanie kół względem palców przetrząsacza umożliwia doskonałą adaptację do ukształtowania podłoża, zabezpieczając tym samym przed zanieczyszczeniem pokosu glebą. Dla maksymalnej ochrony darni można również zamontować przednie koło podporowe, które jest szczególnie przydatne na pagórkowatym terenie.

Dodatkowo wyposażenie przetrząsaczy w hydraulicznie rozkładany ekran wpływa na wyeliminowanie strat zielonki podczas przetrząsania na skraju pola, a mała średnica karuzel i stabilność palców zapewnia podbieranie całego pokosu nawet podczas przetrząsania po kosiarce bez zgniatacza.

Długą żywotność zapewnia solidna, hermetyczna konstrukcja wszystkich przekładni przetrząsacza pracujących w oleju.

Układ zawieszenia jest wyposażony w mechanizm dzięki któremu, przy podnoszeniu maszyna ustawia się w położeniu centralnym. Naprężenie amortyzatorów stanowi dodatkowe wsparcie.

 

DANE TECHNICZNE

 Model

P8 - 890

Szerokość robocza  [m]

8,9

Szerokość transportowa  [m]

3

Wysokość transportowa  [m]

3,8

Liczba wirników  [szt.]

8

Wymagana ilość przyłączy hydraulicznych    

1 x dwustronnego działania

Wydajność robocza  [ha/h]

~ 5,60

Liczba ramion wirnika  [szt.]

6

Średnica wirnika  [cm]

160

Obroty WOM  [obr./min]

540

Kategoria zaczepu TUZ   

II

Moc ciągnika  [KM]

od 60

Ogumienie   

18 x 8,5 - 8 / 16 x 6,5 - 8

Masa  [kg]

1320

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

Przekładnie olejowe • Hydrauliczne składanie • Regulowany kąt rozrzutu zielonki • Regulacja ustawienia kół do pracy na skraju łąki • Zabezpieczenie przed zgubieniem palców sprężystych • Łańcuch ograniczający • Tablice ostrzegawcze z tylnymi światłami drogowymi • Wał napędowy (WPT)

Typ przetrząsacza: 8-wirnikowe
Rodzaj przetrząsacza: Zawieszane