Głębosz GS

  • Producent: Landstal

szerokość robocza 3,0 m - 4,0 m

liczba zębów 4 - 8

zabezpieczenie sprężynowe

CECHY SZCZEGÓLNE

Zabezpieczenie sprężynowe NON-STOP

Zabezpieczenie typu Non- Stop oparte na sprężynach do pracy w szczególnie trudnych warunkach. Zabezpieczenie elementów roboczych przed uszkodzeniem. Sprężyna zabezpieczająca pozwala na pracę bez przerw bez względu na rodzaj gleby. Zalecane głównie na pola o dużym występowaniu kamieni

Dwa rzędy talerzy - Opcja

Dwa rzędy talerzy zamontowane na amortyzatorach gumowych pozwalają na dodatkową uprawę gleby.

Koła podporowe

Koła podporowe z bezstopniową regulacją położenia zapewniają doskonałe kopiowanie terenu oraz zwiększają komfort pracy. Koła te zapewniają lepsza stabilność maszyny podczas pracy w polu.

Oświetlenie LED - Opcja

Opcjonalne wyposażenie maszyny w oświetlenie LED to zwiększone bezpieczeństwo na drogach.

 

DANE TECHNICZNE

Model

GS 300

GS 300+

GS 400

Szerokość robocza [m]

3,0

3,0

4,0

Masa [m]

1300

1600

1900

Ilość zębów/talerzy [szt.]

4

6

8

Wymagana moc [m]

120 – 140

140 - 170

170 – 200

Wydajność [ha/h]

1,6 - 2,5

1,6 - 2,5

2,7 - 3,8

Max głębokość robocza [cm]

55

55

55

System zabezpieczenia

Sprężynowy

Sprężynowy

Sprężynowy

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • Wygięte zęby podcinające z dłutem (wymienne redlice)
  • Koła podporowe
  • Zabezpieczenie sprężynowe NON-STOP
  • Rozstaw korpusów 56 cm
  • Wysokość ramy 90 cm
  • Regulowany rozstaw zębów

 

WAŁY DOPRAWIAJĄCE

Wał Rurowy Ø 560 mm lub Ø 600 mm

Jest to najbardziej uniwersalny wał w ofercie. Jest idealny do uprawy gleby lekkiej i niezakamienionej w warunkach suchych. Dzięki swej masywnej budowie gwarantuje stabilne prowadzenie agregatu na wskazanej głębokości oraz pozostawia glebę luźną stwarzając dobre warunki do siewu.

Wał Strunowy zębaty Ø 500 mm

Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej lub ząbkowanej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównania wierzchniej warstwy gleby. Wał „zębaty” charakteryzuję się lepszą niż wał „gładki” skutecznością rozdrabniania gleby.

Wał Sprężynowy / FLEX Ø 450 mm lub Ø 550 mm

Wał składa się z pierścieni wykonanych z wysokogatunkowej stali sprężystej utwardzonej powierzchniowo. Wał ten preferowany jest do użytkowania na glebach ciężkich. Wał umacnia glebę pasowo rozbijając bryły stwarzając lepsze warunki do podsiąkania gleby. Dzięki swej budowie nie jest wymagane wyposażanie go w skrobaki ponieważ wał dzięki swej sprężystości świetnie potrafi sam się czyścić i nie jest podatny na zaklejanie. Praca tego wału powoduje zagęszczenie głębszych warstw gleby. Dzięki gładkiej powierzchni pierścieni nie jest podatny na oklejanie się nawet na glebach wilgotnych i gliniastych.

Wał Crosskill Ø 500 mm

Wał zbudowany jest z pierścieni żeliwnych. Każdy z tych pierścieni pracuje niezależnie, dzięki temu nie blokuje się. Dzięki swojemu kształtowi oraz dużej masie najlepiej sprawdza się przy rozbijaniu zbrylonej gleby. Pozostawia pas ziemi o luźnej strukturze dzięki temu nie powstaje na glebie tak zwana skorupa. Nie jest zalecany do gleb wilgotnych.

Wał Daszkowy / V-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Wał wykonany jest ze stalowych pierścieni. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między pierścieniowych wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Wał ten znajduje zastosowania głównie na glebach brylastych oraz o tendencji do szybkiego wysychania. Dzięki zastosowaniu wału daszkowego bryły ulegają rozdrobnieniu a pierścieniowa budowa wału pasowo zagęszcza glebę wydatnie wpływając na lepsze podsiąkanie gleby.

Wał Teownikowy / T-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Budowa tego wału zbliżona jest do budowy wału daszkowego. Różnica dzieląca te dwa wały  to  pierścienie w kształcie odwróconej litery „T”. Profil tych pierścieni jest bardziej agresywny i z większą siła rozdrabnia bryły. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między pierścieniowych wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Dobrze sprawdza się na glebach gliniastych zagęszczając ziemię pasami.

Wał Ceownikowy / C-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Posiada właściwości bardzo zbliżone do wałów daszkowego i teownikowego. Pierścień roboczy w tym wale zbudowany jest z profili w kształcie litery „C”. Jego zaletą jest wypełnianie się glębą przestrzeni w profilu pierścienia co chroni go przed nadmiernym kontaktem z glebą i chroni go przed szybkim zużyciem. Zastosować można  belkę ze skrobakami zapobiegającymi zapychaniu się wału glebą. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy

Wał Packer Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Zbudowany z jednolitej rury i agresywnie ustawionych zębów. Wyposażony w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między zębami wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Wał ten znajduje zastosowania głównie na glebach mokrych, zakamienionych oraz tych z dużą ilością resztek organicznych. Z powodzeniem stosowany może być również na glebach średnich oraz ciężkich.

Wał Kolczasty tandem Ø 520 mm

Podwójny wał kolczasty intensywnie rozdrabnia glebę oraz miesza resztki pożniwne jednocześnie pozostawiając za sobą mniej wgniecioną, otwartą powierzchnię gleby. Wały mają dodatkowo możliwość regulacji względem siebie.

Wał Ceownikowy tandem / C-Ring Ø 500 mm

Wał zbudowany z profili w kształcie litery C. Profile wypełniają się podczas pracy glebą, która chroni pierścienie wpływając na wydłużenie ich żywotności. Pierścienie nie ingerują w glebę dużą powierzchnią. Główną powierzchnię styku z uprawianym pasem stanowi zasklepiająca pierścienie gleba, chroniąc pole przed tworzeniem się powierzchniowej zbitej warstwy. W wersji tandem pierścienie zazębiają się i dają jeszcze lepszy efekt kruszenia przerzucanej gleby. Wał umożliwia optymalne przygotowanie pola do siewu, doskonale sprawdza się również w technice uprawy mulczowej.

Typ głębosza: michel