Brona BT

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Landstal
  • Dostępność: Jest Jest

Szerokość robocza 2,5 - 4,0 m

CECHY SZCZEGÓLNE

Talerze typ P oraz typ C - Standard

Talerz typu P talerz uzębiony zalecany przy uprawie przedsiewnej lub talerz typu C zalecany przy uprawie pożniwnej. Możliwość konfiguracji maszyny dokładnie do potrzeb i wymagań użytkownika.

Płynna regulacja głębokości pracy - Standard

System regulacji głębokości pracy oparty na mechanizmie śruby rzymskiej zapewnia precyzyjne i płynne ustawienie głębokości roboczej.
 

Hydrauliczna regulacja głębokości pracy - Opcja

System regulacji głębokości pracy oparty na siłownikach hydraulicznych. Komfortowa regulacja głębokości pracy bez konieczności wychodzenia z kabiny ciągnika.

Piasta bezobsługowa z uszczelnieniem kasetowym - Opcja

Piasta bezobsługowa z uszczelnieniem kasetowym zapewnia doskonałą szczelność a więc bezawaryjność. Brak konieczności smarowania to komfort i oszczędność czasu.

Rząd zgrzebeł sprężystych - Opcja

Rząd zgrzebeł sprężystych zapewnia dodatkowe wyrównanie gleby. Możliwość zamontowania przed lub za wałem doprawiającym.

Oświetlenie LED - Opcja

Opcjonalne wyposażenie maszyny w oświetlenie LED to zwiększone bezpieczeństwo na drogach.

Ekrany boczne z regulacją położenia, kopiujące teren - Opcja

Ekrany boczne z regulacją położenia zapobiegają powstawaniu kolein na łączeniu przejazdów. Dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa pracy ekrany kopiują terenu.

Zaczep wzmocniony 2 i 3 kategorii - Opcja

Możliwość łączenia maszyny z ciągnikami wyposażonymi w różne kategorie TUZ. Jest to opcja stosowana w maszynach ciężkich oraz w przypadku maszyn wyposażonych w ciężkie wały dzięki której maszyna jest solidniej zaczepiona do traktora. Zyskamy tym samym większa pewność o bezpieczeństwo przy poruszaniu się z maszyną po ciężkim terenie.

 

DANE TECHNICZNE

Model

BT 250

BT 270

BT 300

BT 350

BT 400

Szerokość robocza [m]

2,5

2,7

3,0

3,5

4,0

Masa [m]

1120

1200

1320

1380

1780

Ilość zębów/talerzy [szt.]

18

20

24

28

32

Wymagana moc [m]

60 – 90

80 – 120

90 – 130

100 – 140

120 – 150

Wydajność [ha/h]

1,7 – 2,2

1,8 – 2,5

2,2 – 3,2

2,4 – 3,2

2,8 – 4,2

Max głębokość robocza [cm]

14

14

14

14

14

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • Dwa rzędy talerzy o średnicy Ø 560 mm lub Ø 610 mm na gumowych amortyzatorach
  • Wał rurowy o średnicy Ø 560 mm / 10rur
  • Rozstaw między rzędami talerzy – 100 cm
  • Ekrany boczne z regulacją położenia
  • Automatyczna belka zaczepowa do szerokości 3 m (wzmocniony zaczep w wersji 4 m)
  • Składane skrajne talerze w wersji BT300 / BT350 / BT400

 

WAŁY DOPRAWIAJĄCE

Wał Rurowy Ø 560 mm lub Ø 600 mm

Jest to najbardziej uniwersalny wał w ofercie. Jest idealny do uprawy gleby lekkiej i niezakamienionej w warunkach suchych. Dzięki swej masywnej budowie gwarantuje stabilne prowadzenie agregatu na wskazanej głębokości oraz pozostawia glebę luźną stwarzając dobre warunki do siewu.

Wał Strunowy gładki Ø 500 mm

Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej lub ząbkowanej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównania wierzchniej warstwy gleby. Wał „zębaty” charakteryzuję się lepszą niż wał „gładki” skutecznością rozdrabniania gleby.

Wał Strunowy zębaty Ø 500 mm

Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej lub ząbkowanej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównania wierzchniej warstwy gleby. Wał „zębaty” charakteryzuję się lepszą niż wał „gładki” skutecznością rozdrabniania gleby.

Wał Sprężynowy / FLEX Ø 450 mm lub Ø 550 mm

Wał składa się z pierścieni wykonanych z wysokogatunkowej stali sprężystej utwardzonej powierzchniowo. Wał ten preferowany jest do użytkowania na glebach ciężkich. Wał umacnia glebę pasowo rozbijając bryły stwarzając lepsze warunki do podsiąkania gleby. Dzięki swej budowie nie jest wymagane wyposażanie go w skrobaki ponieważ wał dzięki swej sprężystości świetnie potrafi sam się czyścić i nie jest podatny na zaklejanie. Praca tego wału powoduje zagęszczenie głębszych warstw gleby. Dzięki gładkiej powierzchni pierścieni nie jest podatny na oklejanie się nawet na glebach wilgotnych i gliniastych.

Wał Crosskill Ø 500 mm

Wał zbudowany jest z pierścieni żeliwnych. Każdy z tych pierścieni pracuje niezależnie, dzięki temu nie blokuje się. Dzięki swojemu kształtowi oraz dużej masie najlepiej sprawdza się przy rozbijaniu zbrylonej gleby. Pozostawia pas ziemi o luźnej strukturze dzięki temu nie powstaje na glebie tak zwana skorupa. Nie jest zalecany do gleb wilgotnych.

Wał Daszkowy / V-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Wał wykonany jest ze stalowych pierścieni. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między pierścieniowych wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Wał ten znajduje zastosowania głównie na glebach brylastych oraz o tendencji do szybkiego wysychania. Dzięki zastosowaniu wału daszkowego bryły ulegają rozdrobnieniu a pierścieniowa budowa wału pasowo zagęszcza glebę wydatnie wpływając na lepsze podsiąkanie gleby.

Wał Teownikowy / T-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Budowa tego wału zbliżona jest do budowy wału daszkowego. Różnica dzieląca te dwa wały  to  pierścienie w kształcie odwróconej litery „T”. Profil tych pierścieni jest bardziej agresywny i z większą siła rozdrabnia bryły. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między pierścieniowych wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Dobrze sprawdza się na glebach gliniastych zagęszczając ziemię pasami.

Wał Ceownikowy / C-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Posiada właściwości bardzo zbliżone do wałów daszkowego i teownikowego. Pierścień roboczy w tym wale zbudowany jest z profili w kształcie litery „C”. Jego zaletą jest wypełnianie się glębą przestrzeni w profilu pierścienia co chroni go przed nadmiernym kontaktem z glebą i chroni go przed szybkim zużyciem. Zastosować można  belkę ze skrobakami zapobiegającymi zapychaniu się wału glebą. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy

Wał Packer Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Zbudowany z jednolitej rury i agresywnie ustawionych zębów. Wyposażony w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między zębami wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Wał ten znajduje zastosowania głównie na glebach mokrych, zakamienionych oraz tych z dużą ilością resztek organicznych. Z powodzeniem stosowany może być również na glebach średnich oraz ciężkich.

Wał Dyskowy Ø 600 mm

Wał dyskowy zbudowany jest z zamkniętych, zespawanych parami stalowych talerzy z uzębionymi krawędziami roboczymi. Powstałe w ten sposób dyski mają średnicę 600 mm i są zamontowane na wspólnej osi. Odstęp między dyskami wynosi 6 cm. Szerokość dysku 9 cm. Aby wał się nie zapychał między dyskami zamontowane są regulowane skrobaki. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Dzięki wysokiej masie i wąskim krawędziom roboczym dysków wał bardzo dobrze rozdrabnia glebę oraz wtórnie ją zagęszcza na dużą głębokość. Wał ten bardzo dobrze rozcina bryły i kruszy grudy, wciska kamienie w głąb gleby. Przy uprawie ściernisk resztki pożniwne są dobrze wymieszane i wbite w głąb gleby. Dzięki gładkiej powierzchni wał nie ma tendencji do oklejania się.

Wał Gumowy Ø 500 mm

Wał zbudowany jest z gumowych pierścieni. Ze względu na swoją budowę bardzo dobrze sprawuje się zarówno na glebach wilgotnych jak i suchych. Właściwości gumy z jakiej są wykonane pierścienie oraz stosowane skrobaki wału pozwalają na wyeliminowanie niepożądanego zapychania się wału, a dzięki optymalnej średnicy i stosunkowo niewielkiemu oporowi toczenia nie dochodzi też do efektu „pchania” ziemi nawet przy niskich prędkościach roboczych. Ugniata glebę w rzędy tworząc bruzdy, które zapewniają idealne warunki pod siew. Wskazany do pracy na glebach ilasto-gliniastych ze względu na to iż frakcje gleby nie przywierają do struktury wału. Dzięki temu, że jest zbudowany z segmentów i posiada dużą masę dobrze ugniata i rozdrabnia glebę. Wyposażony w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między pierścieniowych wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy.

Wał Ceownikowy tandem / C-Ring Ø 500 mm

Wał zbudowany z profili w kształcie litery C. Profile wypełniają się podczas pracy glebą, która chroni pierścienie wpływając na wydłużenie ich żywotności. Pierścienie nie ingerują w glebę dużą powierzchnią. Główną powierzchnię styku z uprawianym pasem stanowi zasklepiająca pierścienie gleba, chroniąc pole przed tworzeniem się powierzchniowej zbitej warstwy. W wersji tandem pierścienie zazębiają się i dają jeszcze lepszy efekt kruszenia przerzucanej gleby. Wał umożliwia optymalne przygotowanie pola do siewu, doskonale sprawdza się również w technice uprawy mulczowej.

Typ brony: talerzowe (kompaktowe)
Rodzaj brony: zawieszane