Agregat AS

  • Producent: Landstal

szerokość robocza 2,5 m - 3,0 m

hydropak

CECHY SZCZEGÓLNE

Płynna regulacja głębokości pracy - Standard

System regulacji głębokości pracy oparty na mechanizmie śruby rzymskiej zapewnia precyzyjne i płynne ustawienie głębokości roboczej.

Trzeci rząd zębów 32x12 mm - Opcja

Opcjonalnie montowany trzeci rząd zębów ma zastosowanie szczególnie na glebach zwięzłych dla uzyskania maksymalnego rozdrobnienia brył ziemi.

Stopki podporowe do siewnika - Opcja

Zamontowanie stopek pod siewnik zapewnia nam bezpieczne i komfortowe transportowanie siewnika. Regulowane położenie zapewnia nam możliwość dopasowania do każdego rodzaju siewnika.

Ząb sprężynowy wygięty 32x12 ,, typ S i typ P - Opcja

Możliwość wyboru zębów prostych lub wygiętych to idealne dopasowanie maszyny do wymagań użytkownika. Zęby typu ‘’P’’ doskonale sprawdzają się w agregatach siewnych natomiast zęby typu ‘’S’’ to bardzo dobre rozwiązanie w agregatach uprawowych.

 

DANE TECHNICZNE

Model

AS 250

AS 270

AS 300

Szerokość robocza [m]

2,5

2,7

3,0

Masa [m]

720

780

840

Ilość zębów/talerzy [szt.]

16

18

20

Wymagana moc [m]

60 - 80

80 - 100

90 - 110

Wydajność [ha/h]

1,5 - 2,0

1,8 - 2,6

2,0 - 3,0

Max głębokość robocza [cm]

4 - 13

4 – 13

4 – 13

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • Dwa rzędy zębów 32 x 12 mm
  • Płynna regulacja głębokości
  • Hydropak na dwóch siłownikach wraz z łącznikiem
  • Podwójny wał przedni, strunowy Ø 320 mm
  • Wał tylni rurowy Ø 460 mm
  • Automatyczna belka zaczepowa

 

WAŁY DOPRAWIAJĄCE

Wał Rurowy Ø 560 mm lub Ø 600 mm

Jest to najbardziej uniwersalny wał w ofercie. Jest idealny do uprawy gleby lekkiej i niezakamienionej w warunkach suchych. Dzięki swej masywnej budowie gwarantuje stabilne prowadzenie agregatu na wskazanej głębokości oraz pozostawia glebę luźną stwarzając dobre warunki do siewu.

Wał Strunowy gładki Ø 500 mm

Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej lub ząbkowanej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównania wierzchniej warstwy gleby. Wał „zębaty” charakteryzuję się lepszą niż wał „gładki” skutecznością rozdrabniania gleby.

Wał Strunowy zębaty Ø 500 mm

Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej lub ząbkowanej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównania wierzchniej warstwy gleby. Wał „zębaty” charakteryzuję się lepszą niż wał „gładki” skutecznością rozdrabniania gleby.

Wał Sprężynowy / FLEX Ø 450 mm lub Ø 550 mm

Wał składa się z pierścieni wykonanych z wysokogatunkowej stali sprężystej utwardzonej powierzchniowo. Wał ten preferowany jest do użytkowania na glebach ciężkich. Wał umacnia glebę pasowo rozbijając bryły stwarzając lepsze warunki do podsiąkania gleby. Dzięki swej budowie nie jest wymagane wyposażanie go w skrobaki ponieważ wał dzięki swej sprężystości świetnie potrafi sam się czyścić i nie jest podatny na zaklejanie. Praca tego wału powoduje zagęszczenie głębszych warstw gleby. Dzięki gładkiej powierzchni pierścieni nie jest podatny na oklejanie się nawet na glebach wilgotnych i gliniastych.

Wał Crosskill Ø 500 mm

Wał zbudowany jest z pierścieni żeliwnych. Każdy z tych pierścieni pracuje niezależnie, dzięki temu nie blokuje się. Dzięki swojemu kształtowi oraz dużej masie najlepiej sprawdza się przy rozbijaniu zbrylonej gleby. Pozostawia pas ziemi o luźnej strukturze dzięki temu nie powstaje na glebie tak zwana skorupa. Nie jest zalecany do gleb wilgotnych.

 

Wał Packer Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Zbudowany z jednolitej rury i agresywnie ustawionych zębów. Wyposażony w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między zębami wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Wał ten znajduje zastosowania głównie na glebach mokrych, zakamienionych oraz tych z dużą ilością resztek organicznych. Z powodzeniem stosowany może być również na glebach średnich oraz ciężkich.

Typ agregatu: uprawowo-siewne
Rodzaj agregatu: zawieszane
Element roboczy: redlica