Agregat APN

  • Producent: Landstal

szerokość robocza 2,2 m - 3,8 m

zabezpieczenie sprężynowe NON-STOP

CECHY SZCZEGÓLNE

Zabezpieczenie sprężynowe NON-STOP - Standard

Zabezpieczenie elementów roboczych przed uszkodzeniem. Sprężyna zabezpieczająca  pozwala na pracę bez przerw bez względu na rodzaj gleby. Zalecane głównie na pola o dużym występowaniu kamieni.

Elementy robocze typu Vogel&Noot - Standard oraz typu Lemken - Opcja

Możliwość wyboru elementów roboczych zgodnie z preferencjami użytkownika oraz warunkami pracy. Typ Lemken charakteryzuje się nieco większym zapotrzebowaniem mocy traktora.

Rząd talerzy zgarniających na zabezpieczeniu sprężynowym - Standard

Metalowe elementy sprężyste zapewniają zabezpieczenie elementów roboczych przed uszkodzeniem oraz komfortową pracę. Ten typ zgarniaczy zalecamy szczególnie na gleby lżejsze.

Rząd talerzy zgarniających na zabezpieczeniu gumowym + kołkowym - Opcja

Talerze zgarniające  zapewniają efekt jeszcze lepszego mieszania gleby z jednoczesnym jej wyrównaniem Zamocowanie talerzy umożliwia regulację wysokości położenia talerza. Wyposażenie w dodatkowy element zabezpieczający w postaci śruby zrywalnej eliminuje możliwość uszkodzenia talerzy. Polecany szczególnie na gleby ciężkie.

Oświetlenie LED - Opcja

Opcjonalne wyposażenie maszyny w oświetlenie LED to zwiększone bezpieczeństwo na drogach.

Płynna regulacja głębokości pracy - Standard

System regulacji głębokości pracy oparty na mechanizmie śruby rzymskiej zapewnia precyzyjne i płynne ustawienie głębokości roboczej.

Hydrauliczna regulacja głębokości pracy - Opcja

System regulacji głębokości pracy oparty na siłownikach hydraulicznych. Komfortowa regulacja głębokości pracy bez konieczności wychodzenia z kabiny ciągnika.

Zaczep wzmacniany 2 i 3 kategorii - Opcja

Możliwość łączenia maszyny z ciągnikami wyposażonymi w różne kategorie TUZ. Jest to opcja stosowana w maszynach ciężkich oraz w przypadku maszyn wyposażonych w ciężkie wały dzięki której maszyna jest solidniej zaczepiona do traktora. Zyskamy tym samym większa pewność o bezpieczeństwo przy poruszaniu się z maszyną po ciężkim terenie.

 

DANE TECHNICZNE

Model

APN 220

APN 260

APN 300

APN 400

Szerokość robocza [m]

2,2

2,6

3,0

3,8

Masa [m]

1040

1180

1320

1800

Ilość zębów [szt.]

5

6

7

9

Ilość talerzy [szt.[

6

7

8

10

Wymagana moc [m]

80 - 100

100 - 120

110 - 140

160 - 200

Wydajność [ha/h]

1,5 - 2,1

1,8 - 2,6

2,1 - 3,0

2,8 - 4,0

Max głębokość robocza [cm]

15

15

15

15

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • Elementy robocze Vogel&Noot
  • Dwa rzędy zębów
  • Rząd talerzy zgarniających Ø 460 mm na zabezpieczeniu sprężynowym NON-STOP
  • Wał rurowy Ø 560 mm / 10 rur
  • Automatyczna belka zaczepowa do szerokości 3 m (wzmocniony zaczep w wersji 4 m)
  • Składane skrajne talerze w wersji 3 m

 

WAŁY DOPRAWIAJĄCE

Wał Rurowy Ø 560 mm lub Ø 600 mm

Jest to najbardziej uniwersalny wał w ofercie. Jest idealny do uprawy gleby lekkiej i niezakamienionej w warunkach suchych. Dzięki swej masywnej budowie gwarantuje stabilne prowadzenie agregatu na wskazanej głębokości oraz pozostawia glebę luźną stwarzając dobre warunki do siewu.

Wał Strunowy gładki Ø 500 mm

Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej lub ząbkowanej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównania wierzchniej warstwy gleby. Wał „zębaty” charakteryzuję się lepszą niż wał „gładki” skutecznością rozdrabniania gleby.

Wał Strunowy zębaty Ø 500 mm

Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej lub ząbkowanej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównania wierzchniej warstwy gleby. Wał „zębaty” charakteryzuję się lepszą niż wał „gładki” skutecznością rozdrabniania gleby.

Wał Sprężynowy / FLEX Ø 450 mm lub Ø 550 mm

Wał składa się z pierścieni wykonanych z wysokogatunkowej stali sprężystej utwardzonej powierzchniowo. Wał ten preferowany jest do użytkowania na glebach ciężkich. Wał umacnia glebę pasowo rozbijając bryły stwarzając lepsze warunki do podsiąkania gleby. Dzięki swej budowie nie jest wymagane wyposażanie go w skrobaki ponieważ wał dzięki swej sprężystości świetnie potrafi sam się czyścić i nie jest podatny na zaklejanie. Praca tego wału powoduje zagęszczenie głębszych warstw gleby. Dzięki gładkiej powierzchni pierścieni nie jest podatny na oklejanie się nawet na glebach wilgotnych i gliniastych.

Wał Daszkowy / V-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Wał wykonany jest ze stalowych pierścieni. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między pierścieniowych wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Wał ten znajduje zastosowania głównie na glebach brylastych oraz o tendencji do szybkiego wysychania. Dzięki zastosowaniu wału daszkowego bryły ulegają rozdrobnieniu a pierścieniowa budowa wału pasowo zagęszcza glebę wydatnie wpływając na lepsze podsiąkanie gleby.

Wał Teownikowy / T-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Budowa tego wału zbliżona jest do budowy wału daszkowego. Różnica dzieląca te dwa wały  to  pierścienie w kształcie odwróconej litery „T”. Profil tych pierścieni jest bardziej agresywny i z większą siła rozdrabnia bryły. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między pierścieniowych wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Dobrze sprawdza się na glebach gliniastych zagęszczając ziemię pasami.

Wał Ceownikowy / C-Ring Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Posiada właściwości bardzo zbliżone do wałów daszkowego i teownikowego. Pierścień roboczy w tym wale zbudowany jest z profili w kształcie litery „C”. Jego zaletą jest wypełnianie się glębą przestrzeni w profilu pierścienia co chroni go przed nadmiernym kontaktem z glebą i chroni go przed szybkim zużyciem. Zastosować można  belkę ze skrobakami zapobiegającymi zapychaniu się wału glebą. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy

Wał Packer Ø 500 mm lub Ø 600 mm

Zbudowany z jednolitej rury i agresywnie ustawionych zębów. Wyposażony w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni między zębami wału przeciw zapchaniu ziemią. Ramka, na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy. Wał ten znajduje zastosowania głównie na glebach mokrych, zakamienionych oraz tych z dużą ilością resztek organicznych. Z powodzeniem stosowany może być również na glebach średnich oraz ciężkich.

Typ agregatu: podorywkowe
Rodzaj agregatu: zawieszane
Element roboczy: redlica